Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az, ha a tél közeledt...

Normális az, ha a tél közeledtével egy-másfél literrel nő autóm fogyasztása?

Figyelt kérdés

Az első autómat április végén vettem, utána tartósan jó idő volt. Ez alatt nagyon jó volt a fogyasztása (városban sem ment 8.5 fölé, országúton pedig 5-6 literrel elvolt, autópályán evett olyan 7 körül. Most, hogy kezd hűlni az idő megfigyeltem, hogy kezd nőni a fogyasztása, városban már megeszik 9-et is, sőt, most a legutóbbi tankolásnál javarészt autópályás használat után 8 literes átlagfogyasztás jött ki.

Normális ez a durván egy literes fogyasztáskülönbség nyár és mondjuk úgy ősz között? Egy 15 éves 1.4-es benzinesről van szó, illetve még nem tudom ez mennyit számít, de éjszaka is az utcán parkol.

Ha nem fogható a dolog a hidegebb időre, akkor mi lehet az oka?


2014. okt. 27. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a dízel evett nyáron 6.8-at egy adott útvonalon, szinte mindig pont ugyanannyit.

Most 7.5 körül szokott járni. (reggel, 7kor indulok, kb 40 perces út)


A hideg miatt nőhet a fogyasztás, igen.

2014. okt. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Minden autóban meg nő a fogyasztás a télen.

2. Mivel az utcán parkol, lehet kilopják a benzint.

Az első valószínűbb. Bár hallottam már olyat hogy rendszeresen kilopták a kocsiból a benzint, és 1,5 év után tűnt fel valakinek.

2014. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hideg időben nő a fogyasztás, de nekem a városi 9 liter nagyon soknak tűnik, persze ha rövid és dugókkal tűzdelt útvonalon jársz, akkor semmi sem lehetetlen. Nekem is 1.4-esem van, de 7 liternél többet hidegben sem eszik, persze erősen vezetési stílus.függő is a dolog. én igyekszek takarékosan vezetni.
2014. okt. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából így leírva már nem tűnik nekem sem olyan erősnek a különbség, úgy egy literrel nőtt átlagban. A benzinlopást kizárnám, mert most a hosszú hétvégén elutaztunk 4 napra, mentünk ezalatt 650 km-t és ez alatt is fennállt a jelenség, azt meg kétlem, hogy a benzin tolvajok követtek volna minket :)

A városi fogyasztást meg hát Budapesten tapasztaltam reggel és délutáni csúcsidőben közlekedve, azt meg hát tudjuk milyen, illetve amúgy is hajlamos vagyok kicsit sportosabban vezetni (tudom, rossz szokás).

2014. okt. 27. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Eddig az út elején (főleg ha hévet is meg kell várnom) olyan 8-9 l/100 körül szokott lenni. Nah ma reggel 12 volt. Mondjuk az út végére csaj behoztam 7.5-re.


A hideg bizony nem a fogyasztás barátja. Ha van fűtött garázsod, esetleg motor melegítőd, akkor javasolt használni. Bár ki lehet számolni azt is, hogy az áramhasználat mennyivel olcsóbb a plusz fogyasztásnál.

2014. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!