Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jótállás autószervizben?...

Jótállás autószervizben? Élhetek vele ha két hónap használat után tönkrement a beépített alkatrész?

Figyelt kérdés

Hardy tárcsákat, kardán felfüggesztést és rezgéscsillapítót cseréltettem augusztus végén egy szervizben az autómon. Két hónap használat után olyan rezonancia jött elő, hogy visszavittem és kiderült, hogy az egyik tárcsa teljesen szét van verődve.

Namost hozzáteszem, hogy a kocsival ugyan sokat járok, de 90-nél nem gyorsabban, előzni is ritkán, abszolút kíméletesen használom, nem érzem, hogy az én hibám lenne.


A szerelő meg azt mondja, hogy a kiszerelt alkatrészt véleményeztetni kell a beszállítójával, lehet hogy azok elutasítják, megmagyarázta, hogy ő rendesen beszerelte, ő nem tehet róla stb stb.

Én viszont nem szeretnék fizetni ezért, mert szerintem nem jogos.


Kíváncsi lennék, hogy más járt-e már így, mi lett a vége?



2014. okt. 27. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Minimum 1 év jótállást kell vállalniuk az elvégzett munkára és a beépített alkatrészre is. Ha azt mondják, nem ők a hibásak, fogyasztóvédőkhöz fordulhatsz, majd bírósághoz.
2014. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártam így és baxtak rám.:P

Inkább újra cseréltettem mindent, mint hogy egy jogászt fizessek meg, bíróság stb. Még a gatyám is rámenne akkor.

2014. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bajer ***** válasza:
Két hasonló eset volt velem. A szerelő adott 1 év garanciát és a lejárat után 1 hónappal tönkrement a váltó. Nem volt mit tenni, újra fel kellett újíttatni, de másik szerelőnél. Azóta működik, csak olajcsere volt nemrég, semmi gond vele. A másik dolog nekem is egy Hardy tárcsa volt, néhány hónapot bírt. Viszont csak utángyártottat lehet kapni (régi kocsi), így újra egy olcsó, gyenge tárcsa lett beszerelve. Az alacsony ár miatt én sem szarakodtam fogyasztóvédelemmel, bírósággal. Ha neked nagyon drága volt a szervizelés akkor érdemes belevágni. Ha legalább a beszállító adna ingyen alkatrészeket, azzal már rendben lennél, csak a munkadíjat kéne finanszíroznod.
2014. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Új alkatrészt cserélni kell, ha elromlik, általában 1 évet adnak rá. Nekem a kuplungbovden szakadt el, visszamentem a boltba számlával és a szakadt bovdennel és adtak egy másikat. Mi értelme akkor újat venni ha semmi garancia nincs rá? Akkor vennék bontóban negyedáron.
2014. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!