Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinéztem egy rendszámos,1992...

Kinéztem egy rendszámos,1992 es évjáratú Yamaha DT125R típusú mocit, mire kell odafigyelni vásárláskor?

Figyelt kérdés
Üdv, pár nap és megyek megnézni a fent említett motorkerékpárt. Az volna a kérdésem, hogy mire kell odafigyelni a motor vásárlásakor? Viszonylag eléggé olcsón adják, viszont a képek és a leírás alapján jó állapotban van, szóval furi a dolog, bár autóvásárlás miatt adja el. Tudom tél jön, plusz már csak fél év műszaki van rajta(viszont azt beszéltük ha kifizetem, akár leműszakiztatja frissen), lehet ez is levitte az árat. Idáig csak simsonom volt, szóval laikus vagyok a témában. Amit magamtól tudok, hogy jó legyen a külön olajzása, ne lássak a blokkon olajfolyást, vagy repedést, nyisson a power, valamint ha menet közben elengedem kicsit a kormányt ne szitáljon a kormány. Fékek, ne kotyogjon a kormánycsapágy első fék tesztnél, gumik. Esetleg még valami amire oda kell figyelni? Szokták még mondani, hogy a motornak ne legyen zörgő, fura hangja, de azért egyik blokk sem hang nélküli :D szóval ez h jó hangja legyen a blokknak ez mit takar? Plusz mi ás egyébre figyeljek oda? Köszi előre is!

2014. okt. 28. 19:21
 1/2 A kérdező kommentje:
plusz lehet az is lejjebb vitte az árát, h papíron 12kw, szal sima 125 jogsival nem vezethető
2014. okt. 28. 19:25
 2/2 raczszabi válasza:

Hali

Nekem 05-ös dt125x-em volt, nagyon jó motor, én szerettem, a blokkja épeszű használat mellett és minőségi alkatrészekkel sokat elmegy akár 28ezer km-et is bontatlanul. Az enyémet 22 ezerrel adtam el és soha nem volt megbontva. Gyárilag kicsit lomha de ha veszel rá egy giannelli kipufogó rendszert, nem csak szép hangja lesz de igen csak megugrik a teljesítmény is.

Mire figyelj?! Alap dolgok, lóg e kormány, hátsó lengővilla, nem kopog e a motorja, a power csekkol amikor ráadod a gyújtást( nyiisz nyisssz hangja van), kipörög e rendesen amikor húzatod.... megérdeklődném azt is h volt e felújítva blokk(valószínűleg igen) milyen alkatrész került bele, mikor volt ez a felújítás( ezek kb a legjobb minőségű alkatrészek: wössner dugó, prox dugó, prox hajtókar, koyo csapágyak). Mellesleg én is simóról ültem át ;)

2014. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!