Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegben pl. télen beindítás...

Hidegben pl. télen beindítás után mikor szoktatok fűteni az autóban? Beindítás után egyszerre bekapcsoljátok a fűtést, vagy megvárjátok míg eléri az üzemhőfokot?

Figyelt kérdés
és beindítás után kell járatni valahány percig, vagy nem kell? BENZINES

2014. okt. 29. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltekerem maxra a fűtést, a ventillátort 2-es fokozatba állítom és úgy indítom be.

Általában 2 per után már meleget szokott fújni, a hőfokmutató pedig meg sem mozdul.

2014. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Én akkor szoktam feltekerni a fűtést, amikor megindul a mutató felfelé.
2014. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lupara ***** válasza:
52%
Lehetséges az 1-es válaszoló szerinti megoldás,de nem motorkimélő.Zárt termosztátnál, a blokkban melegedő vizből vételez fűtésre.Igy később nyit majd a termosztát,a hűtő felé a teljes cirkuláció megindulásához.Én a "közelit az üzemi hőfokhoz"mutatónal kapcsolok fűtést.Előbb melegszik az egész motor.Inditás után injektoros motornál hidegtől függően,1-2perc járatás.Célja,mindenhova jusson el az olaj.
2014. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Beindítom, venti 3. vagy 4. fokozat, belső keringetés, fűtéskar, ülésfűtés maximumon.

Aztán elkezdem letakarítani a hótól, udvaron havat lapátolni, stb.

3-4 perc után beülök a már meleget fújó, és átmelegedett ülésű autóba.

Mivel az autó van értem, használati tárgy, ha választanom kell, hogy én fázzak pár percig, és egy leheletnyivel kevésbé kopjon, vagy ne fázzak, és kicsit magasabb az átlagfogyasztásom, akkor az utóbbit választom.

Ha fázni akarnék, azt megtehetném a buszra várva és a buszon is.

2014. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Boros Attila Karoly ***** válasza:
0%
Igy van a kocsi van értünk ugyhogy ha ettől valami el romlana akkor majd a szerelő meg csinálja! De legalabb nem fazok!
2014. okt. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!