Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Touran 1.9 PDTDI 93000 km...

VW Touran 1.9 PDTDI 93000 km évjárat:2005 gyanús füstszagot éreztem amikor ma este beálltam a garázsba, mi lehet?

Figyelt kérdés
Az autóra vigyázok rendesen, hideg 2200 fölé nnem szoktam pörgetni, mindig hagyom járni alapjáraton mielőtt elindulok hideg motorral, és mielőtt leállítom akkor is járatom kb fél percig a turbó miatt, a megengedett sebességhatárokat ritkán lépem át, nyúzni nem szoktam néha fordul elő hogy kicsit jobban odalépek neki de nem jellemző, 3ezer fölé ritkán van pörgetve nagy becsben van az autó, mégis gyanús szokatlan szagot éreztem a motortérből jőve, a műszerfalon semmi bajt jelző lámpa nem gyulladt ki a vízhőfok mutató szögegyenesen 90et valaki találkozott már ilyennel? és ha igen mi lehet? egyébként az autó beindul és szépen jár gázra megszokottan jól reagál. Köszönöm
2014. okt. 30. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet valami dzsuva felverődött a kipufogóra és azt érezted.
2014. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! lehet. Azóta kisérleteztem vele, és volt hogy meleg volt a motor de hazaérésem előtt utolsó pár kilométeren 3500 fölé pörgettem, kicsit meghúzattam. És utána 1-2 kilométer laza tempó után hazaérve ugyanúgy éreztem a szagot. És amikor kiszálltam az autóból már a motort leállítva, hallottam hogy mintha a hűtő dolgozna, vagy valamiféle hűtőventillátor dolgozna(sajnos nem tudtam tökéletesn ezt megállapítani),de szépen egyenletesen forgott, ez úgy 5 perc múlva elhalkult és a szag is elillant, másnap is mentem vele, tökéletesen indult és megy azóta is. De amikor példáúl forgalmi okok miatt oda kellett neki lépnem persze üzemmeleg motornak, 4 ezret is forgott, majd 16 kilométer után állítottam le de semmit nem éreztem abból a szagból és a hang sem volt jelen. Tehát talán még a pörgetéssel esetleges melegedéssel sem magyarázható?
2014. nov. 2. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!