Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig használható egy téli gumi?

Meddig használható egy téli gumi?

Figyelt kérdés
Vettem egy 8 éves autót és a tulajdonos adott hozzá téli gumi szettet is. A DOT szám alapján 2004 16 havi a gyártása. A felület alig kopott, bordamélység 7mm és nincs felkeményedve, lamellák puhák. Ezt a szezont még ezzel szeretném átvészelni. Inkább csak városban menne az autó tehát nem autópálya és gyorsforgalmi. Mit gondoltok, merjem még használni?

2014. nov. 3. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan.Annyi, hogy tapasztald ki, hogyan viselkedik az autó, a gumi, vészhelyzetben, havon, jégen, vizes, nyálkás felületen.
2014. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, hogy amint feltettem, és jön egy kis hideg esős, nyálkás idő és majd hó, kimegyek nem messze van itt egy üres útszakasz ahol fék próbázni tudok és meglátjuk hogy viselkedik. Ennek ismeretében már tudom, mennyivel előbb kell megkezdeni a fékezési manővereket. Amúgy sem vagyok az a vadállat típus.
2014. nov. 3. 17:48
 3/12 anonim ***** válasza:

2004-ben nem is volt 16 hónap!

:D

A 2004 16. HETI gumi pedig elég régi már, megérett a cserére. Viszont ha nincs kopásjelen, és nem repedezett, akkor használhatod, csak ne menj vele alpesi túrákra!

2014. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ennek ismeretében már tudom, mennyivel előbb kell megkezdeni a fékezési manővereket."


Eddig oké, de mi van ha kiugrik eléd egy kisgyerek? Akkor nem tudsz felkészülni korábban, de ha szar a gumi és elcsúszol, akkor gondban leszel.

2014. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocs bocs elírtam 16 heti.

A korrigálást úgy értettem, hogy ha érezhető lenne, hogy csúszik az autó, mert mondjuk régebbi a gumi, abban az esetben nyilván cserélném. Nincs repedezve, fakulva, szál szakadva :), koptatva (ív, kagyló etc), néhány helyen még a kis "szőrök" is rajta vannak. UV nem érte, szakszerűen tárolta az előző tulaj. Nem deformált, nyomás jó.

2014. nov. 3. 17:55
 6/12 anonim ***** válasza:
én 10 évig szoktam használni a téligumit is és a nyárit is, mire veszek újakat.
2014. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Egy 10 éves téligumi már használhatatlan.

Lehet hogy a mintázata jó,és nincs is kirepedezve,de a rugalmassága már rég a múlté,nem tölti be azt a szerepet,amire tervezték.

2014. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bp1985 ***** válasza:
77%
Utánfutóra sem raknám fel.
2014. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó.. Ha csak városban mész és nem sokat + nem mész vele semmi különösebb útra télen, akkor használd nyugodtan akár 2 évig is.
2014. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Inkább cserélném... Én a 10 éves téligumival megcsúsztam országúton, elég necces helyzet volt. Amikor megvettem az újat akkor jöttem rá, mennyire nem tapadt a régi. Városban is számít! Cseréld... 2 tank benzin ára, hidd el megéri
2014. nov. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!