Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen téli gumit vegyek?...

Milyen téli gumit vegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Opel Corsa C-re kell a gumi. Télen sokat nem járok vele, ha igen csak a városban. Amiket a nagy áruházakban árulnak azok kibírják a telet?

Aztán raknám is vissza a nyárit.



2014. okt. 28. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Azok is kibírnak több telet is. Ha csak városban használod, akkor jó valami Kingstar is.
2014. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kibírják. Nagyon gagyit ne vegyél. Nekem nagyon ajánlották a Klébert, meg senki nem panaszkodott rá, blabla. Hát ennyira ótvar téli gumit még nem láttam, csúszkál össze-vissza, viszont a büdös életben nem akar elkopni, hogy le tudjam cserélni.
2014. okt. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-3 ezerrel többért már lehet venni Barum polarist, ami az olcsó gumik között elég jó ár/érték arányú. A kínai, indiai, meg a noname gyártók termékeit én kerülném, hiszen mégis csak azon a négy tenyérnyi felületen tapad az autó.
2014. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél áruházban gumit.Nézz körbe a neten.Vannak tesztek is.Nem olyan ördöngőségy utánnanézni.Olcsóbb kategóriába amit ajánlok:Barum,Fulda,Hankook,Kumho.
2014. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barum Polaris 3. Nagyon jó gumi. Egy tizes körül van.


Az AEOLUS, Riken, Viking, és hasonló "csodákkal" max 1500-2000 ft-ot spórolhatsz guminként, de ezek elmondhatatlanul szarok.


Áruházban gumit NE vegyél. Szinte minden városban van már Marso üzlet, tessék oda ballagni, és onnan gumit venni. Vagy valami más, ezzel foglalkozó helyről, de nem áruházból, az étolaj mellől.

2014. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

JA, és ami nagyon fontos, nézd meg a DOT számot.


A dot szám mondja meg, hogy mikor gyártották az adott abroncsot.

[link]


Ha pl a jövő héten bemész a boltba, veszel egy gumit, ez van ráírva, az azt jelenti, hogy a gumit 2010. 41. hetében gyártották. Tehát vettél egy kb. 3 hét híján 4 éves gumit.


Ha pl 2213 a DOT szám, akkor 2013. 22. hetében lett gyártva a gumi, tehát jó fiatal.

Az életkor pedig nagyon sokat számít a majdani futásteljesítmény szempontjából.

2014. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is Barumot használok télen. 10 évente szoktam újakat venni. mindennap használom a kocsit, kivéve ónosesőkor. akkor gyalog járok.
2014. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!