Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy létezik hogy az osztrák...

Hogy létezik hogy az osztrák benzinnel kevesebbet fogyaszt a kocsim?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ha magyarországon tankolok akkor 10 litert eszik kb a kocsi, ha ausztriában akkor csak 7-8 at? vegyesen használom a kocsit. ennyire szar lenne a magyar benzin amelett hogy még drágább is ?
2014. nov. 5. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Szándékosan ilyenné tehették a hazai benzint. Amúgy az osztrák gáz fűtőértéke is magasabb. A hazai gáz csak az órát pörgeti.
2014. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Sehogy. Ilyen brutális különbség nem lehet a benzin minősége miatt, hisz az itthon forgalmazott üzemanyagoknak is ugyanannak az európai szabványnak kell megfelelniük mint az osztráknak. Kint jobbak az utak, jobb a forgalomszervezés, és hazafelé lejtőn lefelé jössz, míg ha mész kifelé, akkor meg emelkedőt kell leküzdeni. Sok minden máson múlik de a benzinen a legkevésbé.
2014. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Kéthetente jártam Németországba, csak dízellel.

Pont ugyanaz a tapasztalat! Ég és föld a különbség az itthoni meg az ottani üzemanyagok között!!!

2014. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Egyszerű. Az M1-en mész Ausztria felé, azon is jössz vissza. Magyarországon az uralkodó szélírány Észak-Nyugati. Ha csak egészen kis szál fúj, az kifelé végig szembe fúj, hazafelé pedig hátszeled van. A közegellenállás pedig nem egyenesen arányos a sebességgel.


Az üzemanyagok minőségében különbség nincs, ezek csak városi legendák. Ugyanazok a szabványok vonatkoznak rá. Persze nem valami névtelen kiskútnál kell tankolni, ahol pancsolhatják.

2014. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon maximum lehet 0,5 liter eltérés az adalékok miatt, de az már extrém eset.
2014. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, ugyanis a magyar üzemanyagot szándékosan elrontják etanallal (E85), ráfogják arra, hogy ez környezetkímélő, és az oktánszámot ezzel növelik, ettől gyengébb a kocsi, és többet fogyaszt.

Nekem még a szerb, meg ukrán büdös benzinnel ment nagyon jól a kocsim meg a német prémium benzinnel

2014. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem 1 ismeros mondta u ezt, akiknek el is hiszem.
2014. nov. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy néhány hü lye ellenkezik, még igaz a dolog!

Hosszú évek óta vezetem egy füzetben a fogyasztásokat, és kimutathatóan van 1-2 liter különbség!!

...és nem csak a nyugat-európai jobb, hanem jobb a szlovén és a horvát gázolaj is!!

2014. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem dízelem van. Ausztriában még nem tankoltam. De hasonlót tapasztalok az osztrák eredetű kút prémium dízeljénél is.

Az alap dízelből fogyaszt az autóm 6-6,5 litert, a prémiumból meg 5,2-5,5-öt. Ugyan azon az úton ingázok több száz km-eket, tehát a domborzat és szél hatása teljesen kiátlagolódik.

Sokan hülyének néznek, hogy mért tankolom a 430Ft-os gázolajat, mikor a szomszédos hipermarket parkolójában van 390-ért is. De még így is jobban megéri nekem.

2014. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez utóbbit meg tudom erősíteni, én is MaxxMotionDieselt tankolok a dízelembe, és egy két kúthoz képest 1-1,5 liter fogyasztáskülönbség van és itthoni kutakról beszélünk. :D


3 litert kicsit sokallok egy benzinesnél, ott valami más lesz a dologban, de minimális eltérések simán lehetnek.

2014. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!