Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen saxo alacsonyabb...

M!K! kérdése:

Citroen saxo alacsonyabb fordulatszámon rángat, vkinek vmi tapasztalata/ötlete?

Figyelt kérdés
2001es, 1,6 8V saxo, alapjáraton ingadozik a fordulatszám (néha le is fullad), ~1600as fordulatszám alatt és folyamatos sebességentartás közben (pl 50en 4esben) enye rángatás érdődik. Ezen kívül hirtelen gázra megtorpan a motor és csak utána pörög fel, aztán megy mintha semmi baja nem lenne. Gyertya és alapjárati motor lett cserélve, semmi vàltozás nem történt. Ha vkinek van jó ötlete annak nagyon örülnék!

2014. nov. 6. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki kellene mérni, hogy milyen jelet kap az alapjárati motor, hogy legalább azt lehessen tudni, hogy az alapjárati rendszeren belül kell keresgélni, vagy valahol máshol. Ha az alapjárati rendszer, akkor elsőként kimérni a kábelt, ami a vezérlőelektronika és a motor között megy, ha az rendben van, akkor utána a folytószelep-kapcsolóhoz menő kábelt, ha az is oké, akkor a folytószelep-kapcsolót kimérni, ha az is oké, akkor kipróbálni egy csereelektronikát. Ha nincs változás, akkor végigmenni a rendszer többi elemén (bár célszerűbb ezt egy cserés elektronika kipróbálása előtt megtenni). Azt nem tudom, hogy itt mi alapján érzékeli az üzemmeleg állapotot (valószínűleg valamilyen érzékelő a víztérben X hőfok után letestel, vagy megszakítja az áramkört), mert akár azzal is lehet probléma, bár akkor nem fulladna, max csak ingadozna.
2014. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vass Sándor válasza:
Tankolj bele "jó" benzint! Nekem a "madarastesco" benzintől fulladt be a kocsi, hasonló tünetekkel,30000 Ft.-ba fájt. Alapjárati motor eldugult, Gázpedál beesett,motor felpörgött,mindezt 2-3 liter "olcsó" benzintől. Azóta "sógorszuperbenzint",ami tényleg az, teszek bele,s semmi baja. Előtte sem volt,mivel akkor is azt tankoltam, az"olcsó" benzin tankkiszáradás ellen löttyintettem bele. Itt az eredmény.
2017. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vass Sándor válasza:
A járgány 2001-es 1.3-as Ford Fiesta.
2017. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!