Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinéztem Németországban 8 db...

Kinéztem Németországban 8 db autót, az egyiket biztosan hazahozom! Mi a menete? Valaki kérem írja le nekem részletesen!

Figyelt kérdés

Egy márka az összes, egy márkaszervízes embernek fizetek, hogy jöjjön velem, aki átnézi az összes autót, így ezzel nem lesz gond!

Ha megvan a kiszemelt akkor hogyan tovább?

Kifizetem, kapok róla papírt, azonban német rendszámosak az autók! Mit kell vele tenni? Beleülhetek és hazavezethetek vele? Mi lesz a német rendszámmal? Vagy ha előtte ott ki kell vonni a forgalomból, akkor mit kell ráraknom, hogy hazavezethessek vele?

Sajnos a papírdolgokhoz egyáltalán nem értek, ez lesz az első autó a nevemen!

Valaki tudna nekem segíteni?


2014. nov. 7. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom amikor az eladó a német okmányirodában bejelenti, hogy az autót külföldre adta el, akkor le kell adnia a rendszámot, neked pedig igényelned kell valami ideiglenes vackot hozzá.

Lehet érdemesebb lenne egy trailerrel kimenni érte, persze ez függ az autó értékétől, és hogy a francia vagy az osztrák határ mellől hozod-e.

Ha már itthon van a kocsi, ez egy kifejezetten jó útmutató mit kell csinálni és mennyit kell fizetni:

[link]

2014. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Export rendszámot igényelsz rá kint, azzal haza hozhatod. Azt nem tidom, hogy mennyibe kerül. Ha hazahoztad, akkor befizeted a regisztrációs adót, leműszakiztatod és a többi ugyan az, mint magyar autónál. Próbáld meg motorkódosra intézni a papírjait, sok időt és pénzt spórolsz meg egy esetleges későbbi motorcserénél.
2014. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért sem akartam árat írni, mert szerettem volna, ha komolxan veszitek a kerdesemet.

60 millió ftról lenne szó, inkább én szeretném hazavezetni.

Pontosan hol lehet ideiglenes rendszámot kérni kint? Hova kell menjek és mit kell csinalnom a rendszammal, amikor mar hazaertem vele?

800 kmre lennének az autók.

2014. nov. 7. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehéz is komolyan venni, de válaszolok, aztán vagy komoly, vagy nem.

Milyen autóról van szó? Csak érdekel, hogy mit adnak 60 milkáért.

Ha nekem ennyi pénzem lenne kocsira, akkor hazahozatnám tréleren és az ügyintézést meg rábíznám egy ezzel foglalkozó emberre. Többek között kereskedések is vállalják kinti papíros autók ügyintézését. Ha lábon akarod behozni, abban nem tudok segíteni. Gondolom helyi okmányirodában lehet igényelni az export rendszámot, de nem tudom, hogy mennyibe kerül.

2014. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Találtam egy fórumot, árak nélkül. Sokkal több szarakodás az az export rendszám. El kell menni kormányhivatalba, ott kiváltani, de előtte kötni kell egy short-term biztosítást a kocsira még kinn, egy kinti biztosítónál. Erről azt mondják elég drága. Na most ha figyelembe vesszük, hogy a sima bizti is NAGYON drága (több száz EUR/év még jó bónuszosztályban is), akkor könnyen belátható, hogy sokkal jobban jársz, ha bérelsz 15-20 000 Ft-ért egy trailert egy napra, elhívod egy haverodat/testvéredet/édesapádat magaddal, és ketten váltva vezetve hazahozzátok. Benzin nem lesz olcsó, de 60 milliós autónál gondolom maradt még 80 000 Ft-od erre is.(Nem gonoszkodásból írtam ezt, tök komolyan mondom)
2014. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy lamborghiniről lenne szó, van tréleres ismerősöm, de ő pl nem vállalja be, mert csődbemenne, ha bármi is történne út közben..

Rakománybiztosítása is 2 millióig érvényes és állítólag ez is sok ak mondható. Néztem már bér trélereket, de nem elég széles az autóhoz, félek, hogy lekoccolnánk a felrakásnál vagy netán le is ejtenénk...

Nem tudom, hogy mitévő legyek, idegen cégekben sem akarok megbízni. A házam építésénél is eltűnt egy neves cégben 15 millióm és 7 éve megy a tárgyalás.. Senki nem ült érte és boldogan él mindenki.

Szóval mindenképp én szeretném behozni az autót!

2014. nov. 8. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor küldj egy meghatalmazást a kereskedőnek, hogy mire odaérsz, ott várjon egy export rendszám, aztán amelyiket megveszed, arra felpattintod, és kész. Már persze ha ilyet lehet. Ha meg nem akkor kérdezd meg tőle, hová kell menni. Mármint konkrétan, utca házszámot, ahol a hivatal van :) Németül szerintem kell tudnod, mert az egyszeri ügyintéző ott vélhetően nem beszél nyelveket. Bár gondolom ez nem probléma.


De még mindig azt mondom, hogy tréler. Ez persze az én szerény véleményem, biztos nem mernék 800 km-t lenyomni egy olyan autóban, ami akármilyen kicsi hibámat keményen megbünteti a maga több száz lóerejével :)

Akár kinn Németországban is bérelhetsz, ez most jutott eszembe. Kérj tanácsot a kereskedőtől. Németek nem fogják meghúzni, az tuti :)

2014. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!