Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi németországban a házasságkö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi németországban a házasságkötés menete? (a többi lennt)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én és a párom is magyarok vagyunk, szeretnénk összeházasodi itt németországban. Azt már tudom hogy kell hozzá az anyakönyvi kivonat és egy hatósági igazolás hogy nem vagyunk házasok. Ezek hitelesítve lefordítva. Személyi igazolvány. Kell még valami? És ha ezek a papírok megvannak utánna mi a teendő? Hova kell vele menni?

2014. jún. 20. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom,hogy tolmács is kell, de nem biztos.

Menjetek be Rathausba megkérdezni.

2014. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Rathausban megmondják, de egy biztos: mivel Néemtországban német anyakönyvvezető előtt adnak össze titeket, két magyart, ezért a tolmács kötelező.


Esetleg mehettek Frankfurtba a Magyar Nagykövetségre, mert lehetséges, hogy a nagykövetnek megvan még az a joga (régen volt), hogy házasságokat kössön.

2014. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Esetleg tudja valaki mennyi idő elintézni mindent ha a papírok meglennének? Jah és persze hogy mennyibe kerül kB hogy az anyakönyvezető összeadjon és a többi?

2014. jún. 24. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha beszéltek németűl nem kell tolmács, de ezeket az infókat ott kell megkérdezni, ahol házasságot szeretnétek kötni.
2014. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!