Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van az Astrának ilyen...

Mitől van az Astrának ilyen hangja?

Figyelt kérdés

Opel Astra G ezt a motorhangot produkálja:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_BF68BJcL4&feature=youtu.be


Arra lennék kíváncsi hogy ez mitől lehet? A vezérműlánc vagy esetleg a hidrotőkék? Ez a hang nem mindig áll fent mert van olyan hogy napokig nem hallani de olyan is amikor egész álló nap kisebb megszakításokkal! Szerintetek mi lehet?



2014. nov. 7. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1.2 16V, először azt hittem, hogy dízel! A dízel H Astrámnak van nagyon hasonló hangja.


A lánc inkább csörögni szokott, így inkább szelephangnak mondanám, de csak találgatok. Én elvinném egy szervizbe, ott nagy valószínűséggel meg tudják mondani, hogy mitől lehet.

2014. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
egyszer egy Fiat Bravaval találkoztam amire rossz hengerfejtömítést raktak fel és elzárta az olajcsatornát és akkor adott ki ilyen hangot. Szerintem itt a hengerfej nem kap olajzást. Egyszer amikor csinálja akkor vedd le az olajsapkát és nézd meg. Ha ott van kenés akkor fel kell fröcsögnie az olajnak. Nézd meg az olaj szintet is.Lehet hogy az olajszivattyú kezd meghalni vagy eltömődik a rendszer, vagy érintkezés probléma van. Olajcsere volt rendesen?
2014. nov. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok:

Menj be a legközelebbi Opel szervízbe és kérdezd meg hogy szokott-e lenni ezeknek ilyen bajuk. Egyből a szerelőkhőz menj. Esetleg ha ráérnek és éppen csinálja akkor mutasd meg nekik. Ha jófejek a szerelők és van idejük akkor szerintem segíteni fognak.

Te szoktad otthon szervízelni vagy szervízbe viszed?

2014. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ez a lánc

Érdemes megnézetni

2014. nov. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már egyszer volt lánc cserélve de annak nem ilyen volt a hanga! Egyébként voltam szervizbe jövőhét csütörtökre kaptam időpontot de ők azt mondták látatlanban hogy lehetséges hogy a hidrotőke csinálja! Az olaj most volt cseréve 5w-30-ra. Én nem szoktam szervizelni az a szerelőre bízom :) Egyébként néha bevillog az olajnyomás lámpa alapjáraton meg azt hiszem tegnap lassítottam és akkor is be-be villantott :( Esetleg akkor lehet hogy nem megfelelő az olajozás?
2014. nov. 8. 07:35
 6/15 A kérdező kommentje:
Olajcsere 10000-12000-kmenként szokott megtörténni! Egyébként emiatt váltottam 10w-40-ről 5w-30-asra meg cseréltem gyertyákat is de nem javult a helyzet mert mostanság egyre sűrűbben csinálja! A lánc kb 55000km-el ezelőtt volt cserélve!
2014. nov. 8. 07:40
 7/15 anonim ***** válasza:

hány éves, mennyi km?

10W40 nem lenne jobb?

2014. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
(2.-3. válaszoló vagyok) szerintem ha nem is 10W40 akkor az 5W30 helyett inkább 5W40. Ha jól tudom akkor az 5W40-es olajokat is már inkább 2005 utáni autókhoz mondják. Ellenőrizd folyamatosan az olajszintet hogy megfelelő-e. És ha igen és mégis kivillan a visszajelző lámpa akkor szerintem ott valami belekerülhetett a rendszerbe, vagy hol jó hol nem jó az olajszivattyú. De legelsőnek persze lehet érdemes a hidrotőkéket cserélni hátha az csinálja ezt. De ha az lenne a hiba akkor az szerintem állandóan csinálni nem pedig csak néha.
2014. nov. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

2001-es évjárat! Km: 122000

Ezelőtti olajcserén 10W-40es volt benne és akkor is csinálta!

2014. nov. 9. 15:28
 10/15 A kérdező kommentje:
Az olajszint a maximumon van!
2014. nov. 9. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!