Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw-sek haveromnak 525d-je...

Bmw-sek haveromnak 525d-je van e39-es és érdekelne hogy mitől van oylan hangja mint egy vadászgépnek oylan mint egy vadász repülőgép! Az alábbi két videón hasonló hangjuk van a bmwék-nek halhatjátok azta sipoló hangot azt mi okozza?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=CHW4uZjInIs 1:15!!



https://www.youtube.com/watch?v=fvmOWp7TGUs 3:50-nél fogja búgatni igaz itt kicsit elnyomja a v8-azta sipóló hangot de ígyis tisztán hallani *-* !


2014. nov. 2. 10:06
 1/6 A kérdező kommentje:
eddig még ezta két bmw-ét fedeztem fel aminek olyan ahangja vagyis hasonló :) de a haveré felülmulja mindkettőt :) és full gyári a gép:) helyesirásért bocsi telórol vagyok :)
2014. nov. 2. 10:08
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hallok vadászgép hangot egyik felvételen sem. Hanem az elsőn csak egy traktorét. A második már jobb, az benzines. Inkább vonyító hangja van jól megforgatva. Nagyobb fordulaton ilyen a sor 6 henger hangja.
2014. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát sok sor6-ost látok mégsincs semmi hangja ezeknek meg olyanszép hangja van a v8-alatt is jelentkezik ez a fütyülő sipoló hang ? akkor csak nem a sor 6 hengerhangja magas fordulaton meg nagyon ritka egy két bmw-nél hallok csak iylen sipóló hangot ami mondhatni szerintem élőben nagyon fasza :)
2014. nov. 2. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen a turbó, az ilyen nagy dizeleknél (főleg a régebbieknél) elég erős ez a bőgő hang, és ehhez hozzá jön egy kis sipolás (a turbó), bár szerintem nem hallatszik annyira.
2014. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kazsemestor ***** válasza:
Szerintem meg a viszkós ventilátor hangját hallani,mikor felpörgetik. Nekem is hangosabb,mint a motor Pl ha pörgetem,megy a venti is,aztán elveszem a gázt,motorzaj megszűnik de a venti még adja neki pár másodpercig...
2014. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen ahogy az előző mondja ez a viszkós ventillátor, vadászgéphez egyébként nem sok hangja van, mellesleg a BMw-hez sincs sok köze. Amelyik autóban ilyen hűtőventillátor van, az ad ki ilyen hangot. de ez elég messze van azért egy gázturbina hangjától, az alapjáraton fütyül így, és nem csak vadászgépben van. a turbófeltöltő hangja lehet még hasonló, mivel az is van turbinakerék, ami sokkal jobban közelíti a gázturbinák forgulatszámát, a turbófeltöltő is több tízezret képes forogni, egy gázturbina meg vagy 100 ezret (percenként) de felpörgött turbónál meg már általában jobban hallani a levegő süvítését, ami elnyomja a turbinacsapágy/kerék bugó, fütyülő hangját...


megjegyzés: a második videó540i BMW-je nem sorhatos, így nincs is sorhat hangja, tisztességes euro V8 hanja van :)

2015. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!