Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecserélném az autómat és a...

Mihi85 kérdése:

Lecserélném az autómat és a 2004-es VW Passat-ba gondolkodom. Azon belül a 2.5 V6-os motorral szereltekbe. Érdekelne, hogy ezeknek a motoroknak milyen hibái vannak, milyen gyakoriak és persze ezek mit jelentenek a pénztárcámnak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 8. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A VW passatok elég jó gépek, sokan dicsérik, bár különösebb "betegségekről" nem tudok, de ugyanakkor bele kell számolni azt is hogy az elöző tulaj mennyire kímélte meg az autóját, milyen gyakran vitte karbantartásra stb... Nekem van passatom és eddig semmi bajom nincs vele, igaz nagyapámtól örököltem ő meg jóformán csak havi 3-4 alkalommal használta kisebb utakra és elég sokat állt, tehát amikor megkaptam tőle volt vele bőven dolgom műszaki előtt ugye olajcserét is kellett csinálni rajta, benzinpumpával is volt valami, illetve olajszivárgás is volt a váltóból ami a szerelő szerint elég ritka és ő sem értette miért szivárgott belőle ami egy kopott pakolás végett történt, meg persze a fékrendszert is picit felújíttattam illetve minden olajat, hűtővizet, kicseréltem benne, a hűtőrendszerrel volt annyi bajom eddig hogy gyakran melegedett túl, mert el volt koszolódva, az a nagyapám hibája végett történt mert szennyezett fagyállót öntött bele, de azon kívül szerencsére nem történt különösebb baj csak ki kellett takarítani meg néhány dolgot kicseréltek benne.


Elektromos hibát különösen nem tapasztaltam pedig hallottam valakitől hogy elektronikailag szeretnek meghibásodni, javarészt elkoszolódott csatlakozók végett, de azt mindig kipucolom kontakt tisztítóval évente egyszer csak mert autóvillamosságin tanultam egy időben de sajnos nem végeztem el a sulit teljesen mivel közben máshogy alakultak a dolgok és kénytelen voltam dolgozni menni a suli helyett, utána meg egyből inkább leérettségiztem esti tagozaton és úgy tanultam ki könnyűgépkezelői szakmát ami akkor szükségesebb volt mint az autóvillamossági.

Különösebb problémákat én nem tapasztaltam a passatomon, és egy másik ismerősöm is dicséri ezeket.

2014. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mármint 2.5V6 dízel, mert benzines 2.5V6-ról nem tudok? Az felejtős. Betegágy az a motor.
2014. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!