Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Általánosságban melyik alkatré...

Általánosságban melyik alkatrész romlik el legelőször egy autóban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem beszélhetünk általánosságban, de mégis. Ha konkrét autót kellene mondani, akkor VW Golf 4 és a Seat Leon. (2003ig) Tudom, hogy eléggé hasonlít a két autó egymásra.


Melyik alkatrészek mondhatják fel a szolgálatot leghamarabb? (akár ennél a 2nél, akár általánosságban)


2014. nov. 8. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól mondtad, nem beszélhetünk általánosságban, de mégsem. Tulajtól és használati viszonyoktól függ. Ha szervízköltségeket akarsz kalkulálni, azt nem így kell, hanem mondjuk elhatározod, hogy az autó vételárának - összegtől függően - egy/fél százalékát minden hónapban félrerakod. Az egy évben 6-12% erre a célra, annak elégnek kell lenni, hogy rendszeresen karbantartsd, a fel nem használt összeget elrakva pedig lesz tartalékod nagyobb javításra is.
2014. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Belenéztem a varázsgömbömbe, és azt nem tudtam meg, hogy mi romlik el először, de láttam, hogy három alkatrészt biztosan ki kell cserélni egy éven belül:

-légszűrő

-olajszűrő (persze olajjal együtt, de az nem alkatrész)

-pollenszűrő

2014. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban, ez szinte teljesen a használattól függ. Pl. ha aznapi első indításnál nem hagyod pár másodpercet gyújtáson, hogy a pumpa feltöltse a rendszert üzemanyaggal, akkor már 2-3x többet forog az önindító, ami minden nap eljátszva már sokat számít, főleg, ha az illető "elfelejti" rögtön indulás után elengedni a kulcsot. De ez csak egy full random példa volt. Ha nem várod meg rendesen, hogy bemelegedjen, hanem hidegen kinyomod a szemét, akkor sokkal valószínűbb, hogy hengerfejes lesz. Ha alászedett kormánnyal nagy gázzal kanyarodsz ki, azt a féltengely csuklóid fogják bánni egy idő után (elsőkerekesnél persze). Ha sokat csúsztatod a kuplungot nagygázon, annak az élettartama is töredékére csökken. Meg ugye vannak a gyakrabban cserélendő dolgok, pl. szilentek, gömbfejek, gumiharangok, szíjak, fékbetétek, szűrők, folyadékok, melyek nem jelentenek akkora kiadást, de nagyon sokat tudnak számítani. Már csak azzal is sokat javítasz a helyzeten, ha nem kint esőbe-hóba-sárba-fagyba hagyod, hanem beállsz vmi fedett helyre, így nem lesz olyan korrodált az alja, a futóműalkatrészek, a kipufogó stb. Egy autó sokkal kevesebb anyagi ráfordítással hálálja meg, ha kíméletesen bánnak vele.
2014. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Használt autónál? Talán az akkumulátorra kell számítani elsőnek. Eladó autóba azt nem tesznek már újat.
2014. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!