Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » '97-es Ticóm tegnap óta elég...

'97-es Ticóm tegnap óta elég használhatatlan, a motor csak pörög folyamatosan, nem folytja vissza az elektronika (? ), hazafelé menet már vmi füstöt is véltem felszállni a motorháztető alatt. Többi lent.

Figyelt kérdés
Ma megint megpróbáltam vele menni, de egy km után is úgy bőgött, hogy féltem, hogy kigyullad vagy bármi más baja lesz. Gáz adásra még tovább pörög. Mire már kellene melegednie a motornak, csak még magasabb lesz az alapjárat, gyakorlatilag olyan magas, hogy ennyire még kihúzatni se szoktam.. Valami ötlet esetleg, hogy a hétvégén még használható legyen pár körre, hétfőn természetesen szerelő.

2014. nov. 8. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy fojt, vagy folyik...


Ha jól sejtem az még karburátoros szerkezet, aminél ha pl. eltörik egy visszahúzó rugó, akkor már ilyeneket csinál. De akkor is, ha nem tolod vissza a szívatót...

:D

Elektronika nem nagyon van benne.


Már a leírásból is kitűnik, hogy kicsit se értesz hozzá, ezért keress fel egy szerelőt!

2014. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen hétfőn szerelő, mint írtam; a szívató automata, uh azzal nem tudok mit csinálni, de mivel elég fontos lenne a kocsi gondoltam van vmi tipp amit megnézhetnék-húzhatnék-csavarhatnék, csak hogy kibírjon ma és holnap 20-30km-t. Való igaz, hogy nem értek hozzá, de ez még sose akadályozott meg, hogy megpróbáljam, ez az én felelősségem.
2014. nov. 8. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:

"mint írtam; a szívató automata"


Akkor én vak vagyok, mert a kérdésben semmi ilyesmi nem szerepelt!

Viszont én még csak kézi szívatós Tico-t láttam, ezért is csodálkozom...


Na mi volt a hiba?

2014. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a "mint írtam"-at arra értettem, hogy természetesen viszem szerelőhöz.

Egyébként az alapjárati léptetőmotorral volt gond, mivel nem működött, elszállt az alapjárat és egy idő után (max 10 perc) felhevült a motor. A szervíznél le se tudtam vele állni, lekellett fullasztani, mert már izzot a kipufogó"csonk", ami a motornál volt.

Szerencsére már találtak is hozzá alkatrészt, bár mivel egy nagyobb egység része (nem tudom a nevét pontosan), ezért 13 lesz + szerelés..

2014. nov. 11. 02:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!