Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell kiszámolni a jövő...

Hogy kell kiszámolni a jövő évi KGFB biztosítást, ha üzembentartó váltás történik a kocsin?

Figyelt kérdés

Eddig édesanyám volt az üzembentartó, én pedig a tulajdonos, a kedvezőbb díjak miatt. Most szeretném átíratni a nevemre az üzembentartást is, hogy az én bonus-malus fokozatom is meg tudjon indulni A0-ról.


Azt tudom, hogy új forgalmit kell csináltatni.


De a jövő évi biztosítást hogy kell ilyen esetben kikalkulálni? Mintha most vettem volna a kocsit? Vagy mit kell állítani ezeknél a netes kalkulátoroknál, hogy a pontos összeget dobja ki?



2014. nov. 9. 09:43
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az átírásnál új biztosítást kell kötni. Ez nem biztosítóváltás, hanem teljesen új biztosítás. A kalkulátorban is azt kell megadni, hogy tulajdonos/üzembentartó váltás miatt kötsz biztosítást.
2014. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az uj uzembentarto nullarol indul, mintha most vette volna az autot.


Kivetel: ha az eddigi autojat - ha volt - eladja, vagy megszunik az uzembentartoi joga, ezzel parhuzamosan egy masikon uzembentarto lesz, a bonus atviheto (utolag is, azt hiszem 1 even belul).

2014. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként január 1 lenne a biztosítási évforduló. Vagyis jó lenne gondolom még előtte elintézni.


Tehát ha jól értelmezem, tök mindegy, milyen időpontban kezdem el ezt a papírozást, mert onnantól lesz számítva az új, és az évforduló is változik arra az időpontra.

2014. nov. 9. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!