Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit tudnék most...

Szerintetek mit tudnék most csinálni, már teljesen össze vagyok zavarodva, és csak telik az idő?!

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és jelentkeztem is egyetemre, ahova fel is vettek. Elkezdtem tanulni a szakot, majd 1 hónap után úgy éreztem mégsem ezt akarom majd a jövőben csinálni, és nem láttam értelmét folytatni (hozzá teszem, már előbb is megfordult a fejemben, hogy talán másik szakot kellett volna első helyen megjelölnöm)

Megbeszéltem a szüleimmel és elkezdtem egy okj-s képzést, még tudtam kapcsolódni a már elindult osztályhoz. Gondoltam, hogy visszalépés lesz, de azt nem, hogy ekkora.

Egész egyszerűn kegyetlen, olyan érzés mintha kisegítő iskolába járnék, némely tanárnál is okosabbnak látom magam, akkora épületes baromságokat mondanak.

Közben azt is megtudtam, hogy amennyiben beiratkozom egy okj-s képzésre elveszítem a jogot, hogy költségtérítésesen tanulhassak egyetemen.

Szerencsére az egyetemi tanulmányaimat először csak passziváltattam, és a kiiratkozási kérelmet még nem adtam be, így még nem írattak be hivatalosan az okj-s képzésre sem.

Ezért most az fordult meg a fejemben,hogy mégis ugyanazt a szakot, vagy az iskolán belül egy másik szakot folytatok, de levelezőn, vagy szeptemberben jelentkezek egy teljesen új szakra új iskolába szintén levelezőn, így tudnék mellette itthon dolgozni, csak, hogy most nem tudom, hogy hova járjak...nem tudom mi az amiből majd tényleg meglehet élni és érdekel is valamilyen szinten...plusz ott kéne hagynom 3 hét után az okj-s osztály, így pedig aztán teljesen hülyét csinálok magamból..

Esetleg valami ötlete valakinek?


(természetvédelmire kezdtem el járni, majd átmentem ápolónő képzésre, érdekel a természetgyógyászat, pszichológia, dietetika, újságírás, riporter szakma, valamiféle egyéb gyógyítás... szóval jobban a humán dolgok, de még megfordult a fejemben kertészmérnök..

szóval gőzöm sincs :D :S )



2013. nov. 4. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg van annyi eszed, hogy sikerült bejutni az egyetemre, akkor szerintem azt kellene folytatni.
2013. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem szeretnék kötekedni, de az ápolónő, természetgyógyászat, pszichológia, dietetika, gyógyítás pont, hogy reál dolog...

Amúgy, szerintem folytasd az egyetemet, gondolkozz, mi érdekel, és ha minden kötél szakad, jelentkezz jövőre másik egyetemre, új szakra.

2013. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pszichológia annyira reál hogy a legtöbb egyetemen a bölcsészkaron van... :D én a helyedben azonnal abbahagynám az OKJ-t, tök mindegy hogy mit fognak gondolni. Amint lehet, menj vissza az egyetemre, egy olyan szakra ami tényleg érdekel. Sokan választanak rossz szakot elsőre, én is így jártam és egy év után szakot váltottam. Én a gyógypedagógiát vagy a pszichológiát ajánlanám, riportert és újságírót elvileg kommunikáció-és médiatudomány szakon képeznek, de azzal szinte lehetetlen elhelyezkedni.
2013. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!