Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautók csillió km-el....

Használtautók csillió km-el. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
épp árulom a 11 éves Astrámat, amiben 75000 km van. eddig minden érdeklődő hitetlenkedett, hogy ilyen keveset futott. Nem is értem, miért olyan hihetetlen, hogy nem használtam a 11 év alatt minden nap a kocsim, mintha még a wc-re is azzal kéne menni. Azt sem tudom, hogy hogy bír valaki 50 ezer km-t belehajtani egy év alatt. Az napi 140 km. A kocsiban éli le az életét? Miért gondolja azt a vásárló, hogy ez törvényszerű, hogy szarrá hajtja mindenki a kocsiját?
2014. nov. 9. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi is alig használjuk az autót, csak amire szükséges, aztán 6 éves alig múlt és majdnem 70000 km van benne. Amúgy abszolút nem lehetetlen az 50ezer egy évben, 4. szomszédom B5-ös használt passatjat megvette használtan x km-el, 4 év alatt rakott bele 180ezret, aztán csak munkába jár vele, van neki egy másik hétvégi autó is.
2014. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ez a hitetlenkedés a kilométer óra tekergetés mellékterméke.
2014. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ilyenekben azt nem értem, hogy minek hív fel? Hogy kötekedjen? Keressen 200e kilométereset, ha azt reálisabnak tartja.

Ha alá lehet támasztani, hogy annyi, akkor az értelmesebbje elfogadja.

Ez évi 6818 km, ami korrekt. Sokan mennek csak évi 5000 km körüli távot.

Van aki messziről jár be dolgozni, de ez Magyarországon nem elterjedt, mert inkább a munkahely közelébe költöznek az emberek. A rossz üzemanyagár/térítés, havi bér arány miatt van ez.

Nyugtabbra már megszokottabb, hogy akár 100, 200 kilométerről ingáznak naponta az autóval.

2014. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dörmögő ***** válasza:
Szerintem jó megoldás hogy a műszaki vizsgaállomáson feljegyzik mindig az aktuális óraállást, így már kevésbé lehet vele manipulálni, és lehet vele bizonyítani hogy valós amit az óra mutat. Biztos hogy valaki erre is tudja a kiskaput, de biztos nem az az ember az aki a kisvárosban árulja az 5 éve nála lévő autót. Talán azok manipulálhatnának ezzel ha tudnak akik üzletszerűen kereskednek használt autóval.
2014. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaja ezt mondom én is, hogy magánszemély nem fog azért kemény pénzeket kiadni, hogy minden kötelező szerviz előtt visszatekerjen valamennyit.

Az autóval dolgozó cégek (cégesautó esetén) meg azért nem tekerik, mert pár év alatt leírják az autó értékét, és eladáskor már nem probléma nekik, ha keveset kapnak érte.

A nepperek tekergetik leginkább, de ők meg minden autót egy alkalommal, de akkor nagyon. Annak meg nyoma van. Ők ezért szeretik a külföldről behozott autókat, mert a külföldi előéletet nehezebb lenyomozni, ezért az onnan jövő autókat örömmel tekertetik vissza.

2014. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Biztos hogy valaki erre is tudja a kiskaput, de biztos nem az az ember az aki a kisvárosban árulja az 5 éve nála lévő autót."


Haveromék kétszer tekertették vissza már a Sharan óráját, pedig nem is akarják eladni! Szerintük úgy jobban néz ki.. Vannak még ilyen hülyék :D


A vizsgás regisztráció okés ( igaz eddig is volt regisztrálva eredetvizsgán, de azokhoz meg nem lehet hozzáférni.. ), de ha minden vizsga előtt visszatekertetem egy kicsit? Évi 20k-s futásról mondjuk 5k-ra.. Az életben nem derül ki, hogy tekertem ( legalábbis vizsgán nem) :D


Az előzővel viszont egyet kell hogy értsek, ez az óratekerés mellékterméke.


Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, majd megveszi más. Azért szemre is látszik, hogy mi futott sokat és mi nem. Én pl nemrég hozattam egy F Astrát Ausztriából motordonornak, a kasztnija az teljesen rendben volt, nem volt porrá rohadva, pedig '91-es gépsárkány volt. Abból simán letagadható lett volna, olyan 150 000km ( asszem óra szerint valami 27x 000 volt benne ). Ami viszont már szemre is sz arul néz ki, és meghirdetik 110 000-rel.. :D

2014. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!