Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort érdemes venni...

Milyen motort érdemes venni ha friss jogsis vagyok? Simsont vagy inkább robogót?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog...motorozni akarsz vagy robogózni?
2014. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

#1-es: Mindkettő ugyanaz.



Azt választod, amelyik jobban tetszik. Nem nagy kunszt egy Simsont vezetni.

2014. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
simson
2014. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Simsont.

Sokkal strapabíróbb!

Elmegy terepen és országúton is. :)

2014. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha simsont megtanulsz vezetni, robogót is fogsz tudni, de ez fordítva már nem így van.
2014. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#2es


A simson az motor (pontosabban manuál váltós smkp) a robogó az pedig robohó és pont, váltós smkp-t nem nevezünk robogónak, nem mindegy, hogy melyiken tanul.

2014. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Simson vs. Robogó összehasonlító teszt


[link]


SIMSON FOREVER!

2014. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

#6: Én nem abba kötöttem bele, hogy Simsont vagy robogót vegyen, hanem a "motorozni akarsz vagy robogózni?" kijelentésbe, mert ez azért durva.


A robogó is motor, mert ugyanúgy Otto-motor hajtja, mint a többit. A robogó attól még, hogy CVT váltós (automata) attól még motor, hogy nem kell kuplungolni...stb. Ennyi erővel az automata váltós autó sem autó?!

Sőt ennyi erővel a chopper sem motor, az csopper. És egy 180-250-500-as robogóra szintén merész ez a kijelentés.

Nekem ez csak azért irritálja a csőrömet, mert ahogy tapasztaltam nem sok "motoros" int vissza a robogósoknak, jóval kevesebben, mint máson ülve. Szerintem a 2 kerék összeköt minket, szóval össze kellene tartanunk.

2014. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van benne igazság. De én úgy gondolom hogy motor sebességváltó nélkül nem motor, mint autó sebességváltó nélkül sem igazi autó. Lehet neked ez morbid, de nekem nem kéne olyan autó se, motor se ami automata, ha nyernék is egyet, eladnám, és vennék egy manuálisat. Hisz azzal élvezet igazán motorozni/autózni.
2014. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Dugóban és pl. Pesten nagyon kényelmes az automata váltó. Sőt hosszabb utakon sem kell erre figyelni.


Van akinek a kényelem (pakolhatóság -> robogó) és van akinek az élmény fontos. Szóval kinek pap kinek papné. Az automata váltós autót minek lehet nevezni, ha már az sem autó. 4 kerekű robogó?

2014. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!