Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik még olyan nagyobb...

Létezik még olyan nagyobb autós áruház, mint pl a Homasita?

Figyelt kérdés

Ebben is tegnap voltam életemben először. És nagyon ledöbbentem, hogy nagyrészt milyen gagyi, kínai, hulladék minőségű cuccokat árulnak, nem is olcsón. Ami meg nem ez a kategória, arra is jó vastag árrést rápakolnak. Máshol sokkal olcsóbb. Ennek ellenére nem kis forgalmuk van, rengetegen vásároltak akkor is mikor ott voltam.

Van még más ilyen áruház is? Esetleg olyan ahol normális cuccokat árulnak?


2014. nov. 13. 09:15
 1/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Rengeteg hasonló létezik igaz, sok csak web-áruházként. Nézz körül a neten, az a legegyszerűbb.

Én eddig csak kétszer vásároltam a Homasitában, mindkét esetben olyan cuccot vettem, ami az előzetes net-es keresés alapján ott volt a legolcsóbb.

2014. nov. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem autós áruház hanem autófelszerelés szaküzlet.

Szerintem nem néztél körül elég jól vagy nem ismered forgalmazó árait.

Én csak ott vásárolok.

Minden amire szükségem van, (autó, motor) megkapom más forgalmazó áraihoz képest

25-50%-kal olcsóbban a Homasitában.

Pl: lépfrissítők, relék, indexek, tükrök stb. . .

Nem véletlenül!

Ha jobban körülnézel, (mert választék van bőven) vannak olcsóbb termékek is a polcokon.

Na igen, van bowli is, meg van jó is.

De máshol is ez a helyzet.

Ja azt is vedd figyelembe, hogy nagyon sok autófelszereléssel foglalkozó üzletnek a fő beszállítója a Homasita.

Ezért azok még rátesznek az árra.

Igy máshol is fogsz találkozni Homasitás termékekkel dupla annyiért.


De tudod mit?

Keress rá egy termékre a net-en, azt ugyanazt nézd meg a homasita.hu-n és hasonlítsd össze.

2014. nov. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tegnap megtettem élőben, de jó legyen.


Konkréten ezt a terméket láttam, ez volt az egyik, amire kiakadtam, hogy milyen bazi drága a Homasitánál, 4495Ft:

[link]


Ugyanez ahol szoktam venni, 2717Ft:

[link]


40% árkülönbség, szerintem elég jelentős!



A webáruházakat ismerem. Csak a fizikai bolt azért szimpatikus, mert lehet nézelődni, meg lehet fogdosni a dolgokat, el lehet olvasni, ami a csomagolásra van írva, nem kell rá esetenként napokat várni, hogy megkapjam, stb.


Az autómhoz alkatrészből, kiegészítőkből eddig mindig gyárit vettem. Egyéb kellékekből meg nagyobb ismert jó minőségű európai márkákat. Nem vagyok gazdag, de annyira nem is vagyok árérzékeny, hogy mindenből a lehető legolcsóbbat vegyem.

Ehhez képest nekem ez a Homasita elég nagy csalódás volt, mert a polcokra kirakott áruk 80% a bóvli kategóriába tartozott. Ami meg nem az, az mint a fenti belinkelt példa mutatja, jóval drágább, mint máshol.

2014. nov. 13. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy boltot is fenntartani a raktár mellett magasabb rezsivel jár, mint egy olyan webáruház, amelyik csak raktárról dolgozik.

Létezik autós körökben egy lekicsinylő kifejezés, ez a "homasita-tuning", pont az általad is kifogásolt kiegészítők miatt. De nem is feltétlenül annak minősége, hanem ízléstelensége okán.

A kínai gyártó önmagában semmit nem jelent. Én más területen dolgozom ugyan, de a nálunk forgalmazott brandek mind európaiak és amerikaiak (brit, német, svéd, USA-beli), de minden Távol-Keleten készül, többek között Kínában is.

2014. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De a másik hely amit linkeltem az sem kizárólag webáruház, van fizikai bolt is. Besétálok és sok minden van készleten. Ritka az amit csak rendelésre tudnak hozni. Csak nem olyan nagy önkiszolgáló áruház jellegű mint a Homasita, hanem pultnál úgy kell kérni. Ezért ha oda bemegyek általában célirányosan szükségem van egy konkrét termékre. Nem nagyon lehet csak úgy nézelődni hátha megtetszik valami.


De jó, mindegy, akinek szimpatikus a hely, az járjon oda, meg vásároljon ott. Nekem nem lesz a kedvenc helyem...

2014. nov. 13. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben Te nyertél.

Ez 1 db. És a többi?

Lehet, hogy ha 5 féle terméket vásárolsz akkor az összérték már nem lesz kedvezőbb.

Apropó - gagyi termékek.

A Homasita egy forgalmazó s nem pedig gyártó.

Az itt tartott termékekre (mivelhogy felszerelés és nem pedig alkatrész) még kis jóindulattal sem lehet azt mondani, hogy gyári cuccok.

Minden, csak egy termék illetve univerzális felszerelés.

Én is dolgoztam termelő/gyártó iparban s pontosan tudom hogyan működik.

Valahol legyártódik, aztán azon a néven futtatják aki amilyen néven megrendelte.

Tehát a bowli is jó ill. a jó is bowli.

Nem fogsz tudni különbséget tenni.

Élő példa ahol melóztam:

Kenőmájas.

200 gramm X márka (nevet nem írok) = 419.-/db.

Ugyanez a termék Tesco vagy Auchan tömlőbe töltve = 195.-/db.

Tehát csak a csomagolása más.


De egyébként igazad van, mindenki ott vásárol ahol szimpatikus. :-)

2014. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én meg mosószergyárban dolgoztam. A saját márkás tuskó gazdaságos mosópor legtöbbször ugyan az mint az X márka, csak más csomagolásban.

Igen, van ilyen is. De ezt nem lehet ráhúzni mindenre. Nézd meg pl a gyári kartámaszomat meg amit ott árulnak univerzális utólagosan beszerelhető típusként. Ha csak az anyagát nézzük, műanyag ez is, az is. De minőségben köszönő viszonyban nincs egymással a kettő. A műszaki megoldását, összeszerelés tartósságát meg inkább ne is firtassuk.


Visszatérve az eredeti kérdésre. léteznek még más hasonló jellegű fizikai áruházak?

2014. nov. 14. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!