Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes E320 (2002-2006)...

Mercedes E320 (2002-2006) szeretnék vásásrolni! Benzinest! Mindenki a 320CDI-re akar rábeszélni! Jobban megérné a dízel a kevesebb fogyasztás miatt?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom hogy egy cdi motornak sokkal nagyobb a szervíz igénye,így az a 2-2,5 liter fogyasztás különbséget a javára a szervízben(nagynyomású szivattyú,porlasztócsúcsok stb..)többszörösen otthagynám!én azt szoktam mondani hogy inkább tankolom a benzinsebe a drágább üzemanyagot meg fogyasszon többet,de azon nagy valószínűséggel nem lesz annyi bajom!Jól látom a helyzetet?
2014. nov. 14. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha találsz egy megkímélt, kevesett futott CDI-t, akkor az sem rossz vétel. Te tudod mennyit mész az autóval, ki tudod számolni a fogyasztáskülönbségből adódó üzemanyagköltség különbséget. Magas futásnál bőven fedezi a szervizt..


Abban sem vagyok biztos, hogy csak 2-2,5 liter különbség lesz a fogyasztásban.

2014. nov. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dörmögő ***** válasza:
Én meg azt mondom hogy a nagyobb fogyasztás a benzinesnél az tuti sok pénz, a nagyobb szervízköltség a dieslnél meg csak pesszimista jövőnézet. Lehet hogy a dieselhet a következő 100 000 kilométeren nem kell nyúlni, de a benzinessel már az első naptól kezdve ott van a többletfogyasztás. Spórolni csak diesellel lehet. Legroszabb esetben is a dieselnél kompenzálhatja a szervízt a kisebb fogyasztási költség, de a benzines magasabb fogyasztását mivel kompenzálod? Meg aztán a benzines mercinek is lehet költséges szervize, ha ehhez hozzáadod a pluszban eltankolt pénzt akkor aztán vakarhatod a fejedet.
2014. nov. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Tetszik ahogy gondolkodsz az autókról! A 320-as egyébként a Mercedesnek egy jól sikerült motorja, teljesítményéhez képest nem zabál sokat és hát maga a teljesítmény is több mint tisztességes, megy vele az autó mint a golyó. Na meg igen kulturált a működése. Viszont nem 2-2,5 literrel kér többet mint a négyhengeres dízel, hanem inkább 4-5-tel. De aki Mercedessel autózik az ne számolgassa a fogyasztást, az a márka egyszerűen nem arról szól, csak ebben a mai fogyasztásközpontú világban már egyre kevesebben értik, érzik. Bajod egyébként egy dízellel sem lenne, mert nem különösebben problémásak a Mercedes dízelei abból az időszakból, de nagyobb eséllyel fogsz ki egy jó állapotú nagy benzinmotoros példányt mint egy "kis" dízelest.
2014. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pont az ilyen nagy autóknál éri meg dizelt venni.

Például ha sokat pályázol, mész 150-el, a dizel eszik 8-9 litert. A benzines legalább 12-őt, és az átlagfogyasztása a benzinesnek 14-15 liter, a dizelnek 9-10 liter.

Már 10.000 kilóméter alatt annyi pénzt megspórolsz, hogy vehetsz egy új turbót bele, ha kell. 100.000 km-nél már komolyabb vagyont megspórolsz, és ennek a spórolt pénznek csak kis részét kell majd szervizre forditanod, ja és számold azt, hogy a benzineseket is kell szervizelni, és abban is vannak nagyon drága alkatrészek.

Semmi sem szól a benzines mellett, csak a hangja szebb.

2014. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!ma délelőtt csak megvettem a benzinest!egyelőre nagyon kellemes csalódás 330km messziről vittem haza végig pályán,ahol csak lehet 145-el mentem vele,és igy jött ki 9.3ból!bár nyilván nemis a fogyasztás a leglényegesebb dolog,mert ahogy írták egy mercinél tényleg nem ezt kell nézni meg ha ennyire az üzemanyagon akarok spórolni akkor veszek egy 1.9tdi 4es golfot...de idáig nagyon tetszik a merci,elementális erő gyönyörű hang!remélem nem fogom megbánni!
2014. nov. 15. 21:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább arra figyelj hogy ki ne rohadjon alólad. A mercik között szinte ezek a legolcsóbbak, mert ritka szar a kasznija. Ne lepődj meg rajta ha a rohadás javítása fogja nemsokára elvinni a pénzed. Vagy égetheted magad a rozsdafoltos kocsiddal. Az egyik autókat bemutató műsorban az autógyártás szemétdomjának hívták ezt a típust. Gondolom te is azért vetted ezt mert érthetetlen módon jó vételnek tűnt az ára miatt. Elárulom neked hogy az igazán problémamentes típusokból nem kapnál egyet sem szerintem ennyiért. Gyanítom hogy neked is kellett a presztizs és megláttad hogy már olcsón is hozzá lehet jutni és örültél mint majom a farkának.
2014. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszönöm hogy írtál mert annyira kóró vagy és olyan hülye az autókhoz,hogy régen röhögtem már ilyen jót valaki hozzászólásán!Rohadásban tényleg a mercié a korona,csak amiről te beszélsz,és az autógyártás szemétdombjának hívod az a w210-es széria 1995-2002ig!de hogy megnyugodj,és legyen valami rálátásod is a dolgokra,ne csak az alapján szarozz le valamit ami olvastál róla,tapasztalat meg nulla!Volt w210-es mercim is,és lehet csak kifogtam valami jobban sikerült példányt,de szerintem semmivel sem rohad jobban mint egy vele egykorú bármilyen más márkájú autó!csakhát egy mercin szarabbul mutat a rozsda mint mondjuk egy opel astran!
2014. nov. 16. 10:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd rájössz magadtól is. Olvasgass utána a nepitelet.hu-n, vagy ha már megvetted akkor nem is kell utánaolvasnod ha már az előre tájékozódás nem ment. Majd megtapasztalod.
2014. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os hülye vagy, az a régebbi generációra érvényes, amiket irtál, bár arra sem annyira.
2014. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gond, benézte a W211-et W210-nek :D
2014. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!