Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Gáz" ha betartom a sebességha...

"Gáz" ha betartom a sebességhatárokat?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy lakott területen a 90-et szinte senki nem tartja be. Régebben bevallom én se, mert egy nagy autóban ülve meg se érzi az ember, meg a kocsi is szinte kívánja hogy tapossam a gázt és azzal jó úton 110-el simán mentem.

Most egy kis autóm van de 100-nál már 3000-et pörög körülbelül ezért 90-el szoktam menni. Ettől függetlenül a kis 206-os simán kielőz.

Szinte csak a suzukik battyognak mögöttem


2014. nov. 17. 08:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy vettem észre hogy lakott területen a 90-et szinte senki nem tartja be."


Még szerencse, hiszen lakott területen általában 50 a megengedett!

:D


Lakott területen kívül sokan mennek 100-110 között, mert eleve felfelé csal az óra, és 105-ig ritkán bírságolnak. (105 felett van közig bírság)

2014. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai büntetési tarifák mellett én is igyekszem betartani.

Sőt, engem az idegesít, amikor már amúgy is 10-el többel megyek a megengedettnél, de azért türelmetlenkednek a hátam mögött. Lehet, hogy nekik sok a pénzük, de nekem nem. Szóval letojom, hogy gáz vagy sem.

2014. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Trafó1 ***** válasza:
100%
Bizonyos esetekben igen, próbálj meg Pesten 50-el menni, kidudálnak, volt ismerősöm akit leszorított kamion mert betartotta a 60-as táblát, persze a trafi nem kérdezi, hogy miért mentél többel, én csak akkor megyek gyorsabban ha a forgalom "visz" és nem veszélyeztetek mást. Persze ha őszinte akarok lenni, akkor ez nem fedi teljesen a valóságot.
2014. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam: Lakott területen kívül
2014. nov. 17. 09:09
 5/16 A kérdező kommentje:

Rendőr nem sok van és lakott területen kívül nem láttam még erre hogy mértek volna.

A kocsimnál nincsen hatodik sebesség, ha már 100 felett megyek akkor biztos hogy jóval többet fogyaszt.

2014. nov. 17. 09:11
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is betartom, 90 helyett max. 100-zal megyek.

Bár őszintén főleg azért, mert mifelénk nagyon rosszak az utak, össze-vissza dobál, tele van hibákkal. Nem érezném biztonságosnak, ha gyorsabban mennék.

2014. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

nem gáz, sőt... csak hát ugye sokkal jobb az ember napja, ha valakit leordíthat, vegy bemutathat neki...


ha te vagy elöl, akkor könnyen belefuthatsz e mérésbe, engedd, hogy előzzön...

2014. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai autós felfogás szerint gáz.


Nekem is van egy haverom, mindig tartotta az aktuális korlátokat, vagy max +10-et ráadtunk. És a reakció az volt, hogy mindenki villogott, dudált mint a barom, bemutattak nekünk miközben elmentek mellettünk. Még a kamion is úgy tolt minket le az útról, meg kanyarban előzött 90-el.


Ja és mindezt úgy, hogy országos riasztás volt ónos eső miatt, mellettünk meg 130-al száguldanak el a jeges úton, meg lakókocsis utánfutóval és minden szarral.


Ahogy észrevettem, itt az a divat, hogy bárhova mész, minél hamarabb legyél ott, és mindig sietni kell.

2014. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha betartod a 90et az nem gaz. Az a gaz ha sporolasbol mondjuk 75-tel mesz ott is ahol 90nel lehet.
2014. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lakott területen én többnyire 55-el megyek, néha 60-al ha sietek. (kivéve ahol tábla engedi a többet)


Lakotton kívül pedig 100-al a 90-es helyeken.


Nem gáz ha betartod. Én tojok rá. Így is van aki 50-60-nál városban kielőz. Had menjen ha annyira sietős neki, az ilyenek egy ideig próbálnak tolni, de letojom. Villogni még nem villogtak vagy dudáltak ilyen miatt. Le is szarnám magasról.


Lakotton kívül vannak idióták. Előzött már ki a 4-es főúton 100-nál távolsági busz is, azt hittem rosszul látok. Az ilyenek jobb ha előttem mennek, távol.


Azt amúgy én is utálom amikor valaki előttem 50 helyett 40-el, vagy 90 helyett 80-al megy, főleg ha utána az egyenes szakaszokon rákapcsol, ahol ki lehetne előzni.

2014. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!