Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a világon a legerősebb,...

Melyik a világon a legerősebb, nem V elrendezésű szívómotor?

Figyelt kérdés
Wankel nemtudom annak számít-e, de "normál" motorban érdekel amit valaha terveztek vagy autóba építettek.
2014. nov. 17. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

kicsit szűkítsd a kört. Így elég nehéz, autó motor? hajó motor?


régen a második 2. vh előtt volta sok ezer ccm-es soros 8 hengeres motorok pl. viszonylag nagy teljesítménnyel.


Ma pl. utcai autónak tekinthető a porsche 911 GT3 és GT3 RS, az új 911-esben (997-es széria) a gt3 RS pl. 4 literes, ugye szokásos boxer 6 elrendezésben, és 500 lóerős, és igen szívómotor, forog vagy 9 ezret. BMW-nél ott van az S50B32 kódjelzésű motor, 3.2-es soros hathengeres, tették e36, e46 M3-ba, Z3 és Z4 M coupe-ba, roadsterbe. A z4-esekben, és az e46 M3-ban 343 lóerő volt, illetve az M3 CSL-ben 370 lóerő, igaz az elég ritka, de az is voltaképpen rendszámos autó bár inkább pályára való. Soros 4 hengeres motorok között szerintem a honda s2000 a csúcstartó még ma is, illetve ugyanott van még 240 lóerő körül az e30 M3 Evo 238 lóerős azthiszem.

2014. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ott van a kérdésben hogy "autóba építettek" A sufnituning nem számít bele, pl mittomén Jay Leno Tank autója. A válaszodat pedig köszönöm. megy a zöld pacsi.
2014. nov. 17. 23:29
 3/3 anonim ***** válasza:
ja bocs, igazad van, ettől függetlenül nem néztem utána de lehet voltak ezeknél erőasebb soros 8 hengeresek régen... de sztem ezeket lkeszámítva mostanság ahogy írtam a gt3 RS a legbrutálabb, 6 hengeres motorból ennél többet nagyon nem is lehet kihozni, mert akkor nem lehetne ilyen pörgős, 8 hengeres boxer viszont nincs, soros 8 hengeres meg pláne nincs, túl hosszú lenne. Még annyi hogy pl. a ferrari testarossa-ban, és a későbbi változataiban (512 tr, 512 M) is boxernak mondott motor van, 12 hengeres. De azok igazából nem boxerek, hanem 180 fokra szétnyitott V motorok, mivel a szemben lévő dugattyúk azonos csapra csatlakoznak, akár a V12-es motorban, míg a boxer eredetileg attól boxer, hogy két külön csapra csatlakozik a két szemben lévő dugattyú hajtórúdja, és egymással mindig ellentétes irányban járnak a szemben lévő dugattyúk páronként. Henger elrendezés tekintetében viszont boxernak, vagyis Flat-12-es motornak hívják ezt a ferrari motort. Hagyommányos teljes értékű boxermotor viszont nincs, csak max 6 hengeres kivitelben (porsche, subaru)
2014. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!