Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyáron lesz autóra jogsim,...

Nyáron lesz autóra jogsim, mit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nyáron majd leteszem a jogsit autóra, amivel elméletben 50 köbcentis motorral is mehetek, és az lenne a kérdésem hogy szerintetek melyiket érné meg jobban? Legjobb esetben 150-200 ezrem lesz addig, néztem eddig használt motorokat, abból ha nagyon szerencsés vagyok 120-130 ért szerintem már lehet kapni jót (nem szeretem a robogó kinézetét, meg azt hogy automata váltós, ezért enduro féleségeket néztem).

Autóból meg nem tudom mit hogy, mert az a probléma hogy több benzint eszik, viszont nem fáznék benne annyira, meg azzal vihetek is akárkit, ami azért még is csak egy nagy + pont az autónak :D

Iskolába mennék vele főleg, 5-6 km oda-vissza, de persze néha mennék más fele is.

Használtat szeretnék venni, mert igazából ennyi pénzért csak azt lehet sajnos.

Az lenne a kérdés hogy szerintetek melyiket kéne és miért, meg azt hogy ha mondjátok hogy autót vagy motort akkor légyszi azt is hogy milyen fajtát, meg hogy mire figyeljek náluk, meg hogy melyik a jobb, olyan értelemben hogy kevesebbszer romlik benne valami, meg szervizelni meg ilyesmi.



2014. nov. 21. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Majd akkor gondolkozz, hogyan lenne célszerű átkelni a folyón, ha oda értél a partjához...


Azt nem tudhatod előre, hogy a jogosítványod mennyibe kerül majd, legjobb esetben csak 150ezer, de lehet 300ezer is a kiadásod a vezetői engedélyre - mindkét esetben 150-200 ezres marad a járgányra?


Autó vásárláson gondolkozni sem kell ennyivel, a vételáron felül is vannak költségek, plusz a fenntartása sem csupán a tankolásból áll... de ismétlem, majd ha oda érsz a folyó partjára, akkor gondolkozz, mivel lehetne átkelni rajta.

2014. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A jogosítványt szüleim veszik, de a járművet azt már nekem kell.

Ja és rosszul írtam, legjobb esetben 150 ezer lesz.

De közbe átgondoltam, és tényleg kocsinál nem csak a benzint kell venni, motornál meg nincs annyi cucc ami elromolhat :D

2014. nov. 21. 16:07
 3/14 anonim ***** válasza:
ne tervezgess ennyi pénzre..ez nagyon karcsú.
2014. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 egySanyi ***** válasza:
92%

"A jogosítványt szüleim veszik"


Remélem nem szó szerinti értelmezésben.

2014. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy autó fenntartása havi 3-4000 Ft, és akkor még egy métert se gurultál vele. A szervizről meg ne is beszéljünk.
2014. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nyáron lesz, akkor fürdőruhát vegyél.
2014. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

B kategóriás jogosítvánnyal segédmotort vezethetsz csak, komolyabb motort nem.


Autó vásárlásán meg fölösleges ennyi pénzből még gondolkozni is, jószerivel már az átíráshoz sem elég a megnevezett összeg.

Vételáron felül még az eredetvizsgálat, kötelező biztosítás, teljesítményadó, vagyonszerzési illeték, új törzskönyv, új forgalmi is kiadással jár, s még karbantartásra (esetleg műszaki vizsga?) még semmit nem költöttél.

Kevés pénzzel legfeljebb egy régi Swiftben érdemes gondolkozni, de ez az összeg még ahhoz is kevés.

Bár én inkább azon elmélkednék el, mennyi idő alatt jön össze legalább 400ezer forint, s nem vennék addig segédmotort, robogót sem, csak az autó lenne a cél, de nem azonnal egy roncs.

2014. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Napi 5-6 km gyalog semmi, ilyen kis távra nincs értelme venni autót. Még motort se nagyon. Max bringát, de ha nekem 3 km-re lenne a suli akkor inkább gyalogolnék, a pénzt meg félretenném későbbre.
2014. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Napi öt kilométeres távra biciklit vegyél inkább.


Autót ennyi pénzből nem lehet venni. Amit kapsz az egy roncshalom lesz, amire minimum ennek dupláját ráköltheted az első hét után.


50 köbcentis motort vezethetsz B-s jogosítvánnyal. Ez az AM kategória. Ezekből robogót kell venni, váltósnak semmi értelme. Főleg, ha iskolába akarsz járni, hidd el: sokkal jobb ülés alá bedobni az iskolatáskát, mint hátadon cipelni.


Mellesleg a motoros védőfelszerelés önmagában benne van 150-ben. Persze, ha neked elég egy bukósisak, akkor olcsóbban is kijöhetsz.

2014. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Trabantot!
2014. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!