Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsimosás géppel vagy inkább...

Kocsimosás géppel vagy inkább kézileg ajánlott? Waxot/viaszt ajánlott használni vagy felesleges? Mosás előtt vagy után kell felvinni?

Figyelt kérdés

Pontokba szedem. :D


1. Gépi vs. kézi mosás. Úgy hallottam, a gép karcol, tehát állítólag jobb, ha kézzel mosom le. De kéziből is melyik? Itthoni mosás vödörrel + kefével + autósamponnal, vagy kocsimosóban a magasnyomásúval? Ti hogy csináljátok?


2. Wax/viasz kell rá? Valaki azt mondja, hogy kell, mert jobban lepereg a víz, stb. Mikor nyáron csináltattam mély-polírozást + nagy viaszozást szervizben, akkor mondták, hogy ezt /mármint a polírozást és a nagyviaszt/ 2 évente érdemes megcsináltatni, mert szép lesz tőle a kocsi, jobban ellenáll a karosszéria a külső hatásoknak. Bár neki nyilván nem szabad mást mondania, egy kuncsaftot valószínűleg nem fog lebeszélni erről. :D Ettől függetlenül korrekt az a műhely, mást is csináltattam már velük korábban, korrektül melóznak és jóval olcsóbbak, mint egy márkaszerviz. Mondta azt is a csávó, hogy a kézi-mosós viaszt is érdemes fél évente megcsinálni.

Ugyanakkor a 60 akárhány éves szomszédom, aki már nagyon sokat vezetett életében, elég sok autóval dolga volt /igaz, nem szerelő volt, hanem "csak" hivatásos sofőr/, azt mondja, hogy simán le kell mosatni és kész. Ez az egész waxolás pedig egy baromság.


3. Viszont ha netán mégis ajánlott, akkor mosás előtt vagy utána kell felvinni? De gondolom, ezt csak mosóban a magasnyomásúval lehet /a benzinkúton lévő kézi-mosóban van wax program/, mert itthon körülményes lenne kenegetni a kocsit ilyen szarokkal...



+ 1 kérdés /légyszi, erre is kérnék választ/: Tescóban mikor nézegettem az autós kenceficéket, akkor láttam olyat, hogy "Alvázápoló". De ez csak egy példa. Láttam még sok egyéb mást is. Ti használtok ilyen löttyöket a kocsira? Érnek valamit? Vagy teljesen felesleges? /Egyébként gyanítom, hogy az, csak kíváncsi vagyok, más hogy van ezzel./



Köszi minden választ!


2014. nov. 22. 10:37
 1/7 A kérdező kommentje:

Amúgy ez az egész kicsit mintha olyan lenne, mikor bemegyek a drogériába és ott /főleg nőknek, de pasiknak is/ vannak mindenféle krémek, ajakápolók, szemkörnyékápolók, balzsamok, hidratálók, pólusösszehozók /vagy mi a szarok :S/ és mindenféle egyéb kotyvalék. Jó-jó, valamelyik biztos hatásos és éri is valamit, de ez az egész összességében csak arra mehet, hogy elhitessék az emberekkel, hogy ezek kellenek.


Hasonló lehet a kocsiknál is. Persze, azért nyilván tartsa tisztán az ember az autóját. Én is nagyon szeretem a kocsimat, óvom-védem. Eret vágnék, ha valami történne vele... Ugyanakkor ezt a sok izét, amit árulnak, csak pénzkidobásnak érzem. Egy autó életkora szerintem nem ezen múlik, hogy mivel kenegetem/fújkálom és mivel nem.


De kíváncsi lennék a Ti válaszaitokra is!

2014. nov. 22. 10:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:


1. magasnyomásúval leveretem

2. szivaccsal, Turtle Wax samponos vízzel átmosom alaposan

3. slaggal bő vízzel leöblítem

4. ronggyal szárazra törlöm hogy ne legyen vízfoltos

5. Turtle Wax Metallic-al átkenem és hagyom száradni

6. ronggyal letörlöm és csillog is a kocsi.

Az alvázápolónak nem sok értelmét látom, mert a 12 éves Opelomnak még nem rohad semmije.

2014. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor:

víz -> valamilyen sampon -> megint víz -> törölgetés -> száraz kocsira wax.


Viszont ha hagyod a waxot megszáradni, akkor utána miért törölgeted át még egyszer? Ott már nem hiszem, hogy foltos lesz, pont a wax miatt...

2014. nov. 22. 11:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Az átkenést hogy csinálod? Valami egyszerű ronggyal? Soha nem értettem, hogy kell ezt a kocsira felvinni...
2014. nov. 22. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Gépi mosás nagyon ártalmas szerintem.


A legjobb a kézimosás magasnyomásúval. De ahol én mosatom az autót, ott úgy csinálják, hogy:

1. Az egész autót leöbliti

2. Ráfúj valami habot, ami feloldja a szennyeződéseket + jobban lepereg a festékről a viz tőle. Ezt hagyja 5-10 percig.

3. Utána jól lemossa újra az egészet, és csak ezután törölgeti át az egészet egy ronggyal, szárazra.


Szerintem ez a legjobb, nagyon hatásos, és az autón nem lesznek karcok. Waxot csak polir után szoktam tenni, polirozást pedig egy évben egyszer, vagy 2 évente szoktam csak csinálni.


Alvázápolás nagyjából annyiból áll, hogy megkérem a fiút aki mossa az autót, hogy nyomja be a csövet az autó alá is. Ennyi, nem kellenek csodaszerek, úgyis a rozsda martaléka lesz egyszer.

2014. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, sokan mondják ezt, hogy nem tesz jót a fényezésnek/festésnek. Nem is akarom oda vinni.


Ez a hab konkrétan micsoda, amit említesz? Mi a neve? Vagy ezt boltban nem lehet kapni, hanem csak abban a mosóban van, ahol alkalmazzák?


Akkor a wax nem annyira létszükséglet ezek szerint. A polírozást nekem is kb. 2 évente ajánlották. Bár biztos vagyok benne, hogy elég sok olyan ember van, aki szarik a waxra és a polírra is és mégis szépen néz ki a több éves autója...


Hogy a waxot hogy kell felvinni a karosszériára, az még mindig rejtély maradt... :D

2014. nov. 22. 16:56
 7/7 levente89 válasza:

1. A magas nyomas nem csak karcol hanem leveri a festéket

2. Bemegy a viz minden rejtett zugba es a rozsda martalékává valik az 5-10eves auto

3. A wax nagyon fontos es nem csak a polirozas utan. Polirozas utan azert kell mert ez a rendje a dolgoknak. Az autot fel evente waxolni kellene mert akkor sosem kene polirozni. A legjobb wax is max fél évet bir!

4. Auto kozmetikat vezetek. Nálunk viz nelkuli automosas van. Most gondolod h karcol biztos. Nem karcol. A termekeink nanotechnologia sak. Amerikaban mar 20 eve ezt a modszert hasznaljak es nem az ivóvizet pocsekolják ami egy nornal kezi mosoban kb 200 liter vizet jelent autonkent. Nalunk ez atlag 2dl folyadekkal megoldhato.

A waxolast meg lehet tanulni. Aki akarja otthon is megoldhatja.

Waxolni csak tiszta autot szabad.

2016. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!