Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kerekes autónak mennyire...

Első kerekes autónak mennyire árt hosszútávon, ha havas-vizes úton kézifékezünk?

Figyelt kérdés
Illetve ha ezt sokáig és rendszeresen csináljuk, a jármű mely alkatrészeit veszi igénybe jelentősebben? Persze nem közúton csinálnám, vannak felénk elhagyatott parkolók, meg van egy kb. 1 km hosszú 2 méter széles üres placc.
2014. nov. 22. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A kéziféknek és a hátsó futóműalkatrészeknek nem tesz jót.

Mivel itt gyakorlatilag áll a kerék és úgy csúszik oldalra.

2014. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem 2 méter széles hanem 20 méter. Jó azt én is gondoltam hogy a kézifék és a hátsó futómű megszenvedi, de pontosan milyen alkatrészeket terhel meg hosszútávon? Amikor esik az eső vagy a hó kint vagyunk akár napi 3-4-5 órát is :D Nem olcsó a benzin, de az se lenne drágább ha napi 2 doboz cigit elfüstölnék, meg innék folyamatosan...
2014. nov. 22. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
A futóművet nagyon leterheli, és nem csak a kéziféket, hanem magukat a hátsó fékeket is kinyirod. És ugye az iilyen ökörködéseknél általában nagy gázzal indulunk el rengetegszer, igy ha nem vigyázol, egy új kuplungot tönkre is tehetsz 4-5 óra alatt. Nem akarlak megijeszteni, mert én is szoktam ilyet csinálni, de ezzel jár a dolog. Ja és a motor nyirásáról nem is beszéltem, a sebességváltót inkább meg sem emlitem (sok padlógáz nagyrészt 1-ben).
2014. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!