Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha yz 125 vagy yamaha yz...

Yamaha yz 125 vagy yamaha yz 250f?

Figyelt kérdés
enduróznék vele főként olyan közepes szinten néha néha pálya melyiket javasolod melyiket vennéd te? melyik erősebb? tudom hogy a 250 nyomatékosabb de azt hallottam hog a 125 erősebb picit jobban huz meg jön jobban az eleje fel igaz ez?

2014. nov. 22. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha enduroznál akkor vegyél endurot, ne krosszmotort. Ha nem vágod a különbséget a 2 között akkor pláne.

A kettő között annyi a fő különbség hogy a kétütemű az "alul halott" de aztán a fordulttal életre kel és megy mint a mérgezett egér, a négyütemű az meg inkább alul megy jobban, kissé kiszámíthatóbb, terepen jobban használható annak aki nem mestere a témának. A nagyon gyakorlottak ki tudják motorozni a kétüteműt. Utolsó kérdésedre meg azt tudom mondani hogy a 4 üteművel könnyebb egykerekezni, ha erre gondoltál.

2014. nov. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Namármost... pontos lóerő, és forgatónyomaték adatokkal sajnos nem tudok szolgálni, de itt utánanézhetsz: [link]


Annyi biztos, hogy a 125 2t és a 250 4t kb ugyanannyit tud, bizonyos versenyeken együtt szoktak menni, ha jól tudom.


Szerintem, ha megteheted, akkor inkább vegyél 250, 4t-t, mert: kevesebbet fogyaszt, lényegében ugyanazt tudja, a motort is ritkábban kell felújítani.


A 2t többet fogyaszt, gyakrabban kell generálozni, idegesebb karakterisztikájú gép. De versenykörülmények között használva elvileg olcsóbb. De mivel te azt mondtad, ogy nem versenykörülmények között mennél, így szerintem a 250 4t lenne jobb.


Olvasd el ezt a cikket, és ebből minden kiderül, ha azt nem értenéd, amit én hablatyoltam:

[link]

2014. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
fentebb leírták jól a dolgokat. Én annyival egészíteném ki, hogyha mindenképpen a 2T mellet döntesz és számít az erő is, akkor nézegess vagy ha van lehetőséged próbálj ki egy Aprilia Pegaso 125-öt. Yamaha-knak nem tudom a lóerejét de a Pegasonak igen, 35-40 Le között van, ha emelni akarod az elejét akkor tudod emelni mert kegyetlen erős blokk van benne, persze ajánlatos normálisan rendbe rakni ha valami leharcolt állapotban veszed mert nagyon meg tud szívatni, de ha egyszer rendbe rakod akkor akkor örök élet csak a minőségi olajra figyelj oda. Pár éve mentem egy Suzuki 125-ös enduróval, na attól sokkal erősebb a Pegaso 125. Sajátom Pegasom az nem terepezésre van használva, hanem túrázásra, így van rajta némi módosítás, de autópályán a 120-130 km/h-t folyamatosan bírja, sőt ha előzni kell akkor még bőven van benne tartalék is.
2014. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!