Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy személygépjárműben...

Ha egy személygépjárműben motort cserélnek, akkor a cserét végző szerviznek le kell nullázni a kilométeróra állását? Leinformálható ez valahol?

Figyelt kérdés
Saját Skoda Octaviáról van szó, szeretném felkutatni az előéletét, mert úgy vélem a kereskedő átvert (hiába, első autóm, szakértő ismerősöm nincs, én meg tapasztalatlan vagyok). Nem szeretnék feleslegesen fizetni a lekérdezésért, mert ez a kérdés - a körülmények miatt - önmagában tisztázza, hogy történt-e csalás vagy sem.

2014. nov. 24. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Miert kellene lenullazni? Az auto tobbi reszet nem cserelted ki, csak a motort.
2014. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell, sőt, nem is szabad lenullázni a km órát motorcsere esetén. Dokumentálni kell a motorcserét és kész.


Régen a motorszámot a műszaki vizsgákon még nézték, ma már ha jól dereng nem. Mindenesetre ha régebbi az autó akkor lehet egy műszaki vizsgaállomáson tudnak segíteni, hogy történt-e motorcsere - bár ha történt is, a legritkább esetben cserélnek motort vadonat újra - sokkal inkább jellemző, hogy egy totálkáros roncsból berhelik ki a még működő motort.

2014. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az óratekerést hiteles ellenadattal kell bizonyítani, de ez nem lehetetlen. Segíthet a márka importőre által kiadott igazolás, vagy akár a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala, ahonnan illeték ellenében elvileg megtudhatjuk, milyen óraállással vizsgázott legutóbb az autó, és milyen adattal íratták át korábban. A két utóbbi lehetőség a magyarországi tulajtól származó autókra vonatkozik, az előző akár a külföldiekre is. Harcainkat a szerződéskötéstől számított két éven belül kezdhetjük el, ezért akár a vásárlás után is érdemes nyomozni egy kicsit, hogy kiderüljön, valóban azt kaptuk-e amiért fizettünk. Szervizben végzett állapotfelmérésre fizetés előtt kell elvinni az autót, de a fentiek miatt utána sem értelmetlen."


A teljes cikk itt olvasható:

[link]

2014. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat! Ettől féltem én is, de hát akkor nincs más hátra, marad a hosszabb úton való nyomozás...
2014. nov. 25. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!