Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy suzuki swift 1.3-as 8...

P.jancsi kérdése:

Van egy suzuki swift 1.3-as 8 szelepes autóm. Eddig semmi baj nem volt a fogysztásával de elkezdett jelentősen többet enni. Valakinek van valami tippje, hogy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 20:21
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
90%
A hideg önmagában elég baj.
2014. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De eddig nem volt baj vele akár milyen hideg volt. De múlhéten figyeltem fel rá, hogy rengeteget eszik. Eddig 5,5 max 6 litert evett most meg majd hogy nem a dupláját!
2014. nov. 24. 20:29
 3/7 Dörmögő ***** válasza:
90%
Hiba lehet pl.: lamdaszonda, hűtőfolyadék hőmérséklet érzékelő.
2014. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hűtővizet néztem és tele van -46c°-ig jó. A lambdaszondát még nem néztem de én azt házilag meg tudom nézni, hogy annak van e baja?
2014. nov. 24. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Termosztát. Nem zár el rendesen, és nem tud bemelegedni a motor.

A vízhő felmegy oda ahová szokott, vagy épp csak megmozdul a mutató, akármennyit mész vele?

2014. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az mindig be áll a megfelelő értékre.
2014. nov. 24. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

valamelyik jeladó padlót fogott, illetve a légszűrőd eltömődött. légtömegmérő, léghőmérsékletmérő, vízhőfokmérő,fordulatszám-jeladó, illetve a katalizátor előtti szonda, ..

ez a túlfogyasztás azért rossz, mert idő előtt hazavágja a katalizátort.


nem ártana egy kipufogógáz-elemzés...illetve, ha 2000 utáni, akkor kompjúterre dugni...

2014. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!