Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell odafigyelni használt...

Mire kell odafigyelni használt autó vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Gondolom egy szakemberrel, szerelővel kell menni átnézetni az autót. De ha csak magunkra vagyunk hagyatkozva, akkor mik azok, amiket mindenképpen végig kell nézni egy autón?


Az alját megnézem, hogy rozsdás-e, különféle esztétikai dolgok. De pl a motorját hogy tudom én megnézni, hogy annak van-e a baja? (Golf 4-es autót vennék)


2014. nov. 29. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy ne kereskedőtől vedd,hanem első tulajtól.
2014. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerőssel menj lehetőleg aki ismeri a rejtett hiba lehetőségeket , kiszúrja a karambolost és a csalásokat . Autóvizsgáztatónál is meg lehet nézetni és a költségét le kell alkudni .
2014. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

A szervizek általában csinálnak átvizsgálást. De az az általad kiválasztott szervíz legyen, ne a kereskedő mondja meg, hogy hol csináltatta meg, hanem vidd el. Természetesen a benzin a te sarad ilyenkor, meg a szervíznek is te fizetsz (szerintem olyan 10k körülből kijön). Ha a kereskedő eleve elzárkózik ez elől, akkor tuti valami baj van. Amúgy meg hiába használt, hiába írod alá, hogy megtekintett állapot, ismeretett hibák, perelhető, ha egy hiba a vásárláskor is fennáll. Ha szervízkönyves, akkor kérd el, és márkaszervízben utána tudnak nézni, hogy mi igaz belőle (esetleg pénzért).


"Hogy ne kereskedőtől vedd,hanem első tulajtól."


Ez elég nagy baromság amúgy. Magánszemélytől ugyanúgy megvehetsz szart, ami egy hét után szétesik. És kereskedőtől is vehetsz normálisat, normális áron. Mondjuk a magánzó legalább nem ad a látszatra, hogy jónak nézzen ki, tehát olyan trutyisan, szarosan, olajosan kapod meg, ahogy ki fog nézni. Ez tényleg előny.

2014. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég naiv vagy ha azt hiszed a kereskedő nem ott vág át ahol tud.
2014. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem se jó autókereskedőtől venni. Mindent jó drágán próbál eladni. Viszont egy magán személy, aki nem annyira jártas az autó adás-vételben, tőle hamarabb kapok jó. Ez az én véleményem.
2014. nov. 29. 14:24
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Elég naiv vagy ha azt hiszed a kereskedő nem ott vág át ahol tud."


Nem mondom, hogy a kereskedők tökéletes erkölcsűek, de erős szűklátókörűség mindet beskatulyázni. A behozott autókon túl hozott anyagból dolgoznak, tehát ugyanazt a szart árulják, amit ifj. Vér István, csak ők kitakarítják előtte... Nyilván nem olcsóbb kereskedésből venni, de ha utánajársz 20 autónak egyesével, többet elkocsikázol, míg elmész 4-5 kereskedésbe és megnézel 100 autót. Ha pedig egyszer már átnézed és nem az ő véleményére hagyatkozol, akkor tökmindegy, hogy a kereskedés az eladó, vagy a magánszemély. Akik persze - lévén jó magyarok - sosem vernek át, ugye?

2014. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!