Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes használt abroncsot...

Érdemes használt abroncsot venni? Mennyibe kerülhet az újhoz képest? Valakinek van vele tapasztalata?

Figyelt kérdés

175/64 R14 gumi kell az autómra a gyári adat szerint, bár nem néztem meg hogy az alufelnin most milyen van. Az R14 biztos hogy stimmel.

Egy ilyen abroncs újonnan kb 10.000ft-tőól indul. Mennyi lehet használtan? hány km-t bírhat egy használt gumi amit a gumiszervizek árulnak?

Nyári gumiról van szó, tehát majd csak tavasszal kell vele foglalkoznom.


2014. dec. 2. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én inkább a teszkóban veszek újat,mint olyat amit egyszer valaki már "eldobott"..

Lehet hogy párezerrel olcsóbban jutsz hozzá,de kitudja mennyi kátyút-járdaszigetet láttak már a használt abroncsok..

2014. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az árakról te is tudsz tájékozódni a neten, rengeteg oldal foglalkozik ezzel.

Arra kell figyelni hogy a profilmélység megfelelő legyen (legalább 3-4 mm) és 4-5 évesnél semmiképp se legyen öregebb. Azt hogy mennyi km-et bírnak nem lehet megmondani, ez függ a gumi állapotától, de ha már kicsi a profilmélység vagy 5 évnél idősebb a gumi akkor már elég balesetveszélyes vele közlekedni.

2014. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha már a gumin spórolsz az ára miatt, akkor bizony abba kell hagyni...az egyik legfontosab a gumi állapota.


az osanban már tíz-tizenkettő között láttam télit..ez nem összeg a biztonságért...nyári pár Forinttal olcsóbb, ráadásul van ahol a blokk bemutatásával ingyenes a felszerelés..

ha még ez is sok, akkor.. passz..

2014. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy tervezem hogy az autó 2 évig lesz meg, max 3.

Ha felszerelem minden földi jóval akkor se tudom drágábbal eladni, a vevő meg élvezi azokat amiket megvettem az autóra.

Én meg kaptam hozzá vmi használt gumikat...

Egyébként évente 6-7.000nél többet nem valószínű hogy megyek vele.

2014. dec. 2. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Én használtan vettem 90%+-os gumikat, lényeges olcsóbban, mint az újkori ára. Mai napig tökéletesen működnek. Bár én inkább úgy vagyok vele, hogy veszek egy alig használt jó minőségű gumit, mintsem valami neve sincs abroncsból újat. Ha van kiszemelt, akkor el kell vinni egy gumishoz (lehetőleg ne ott, ahol veszed) ő meg fogja tudni mondani, van-e baja.
2014. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Használt,de 90%-os...hogyne..-csak épp időszámításunk előtti..

Mikor értik már meg végre az emberek,hogy egy többéves használt téliguminak rég nincs már meg az a rugalmassága,amely megvolt újkorában..

Vajon miért hagyta ott az előző tulaj? Családi okok miatt?Vagy azért mert már "csak"90%.os?

Értsükmár meg,más levetett szarját nemteszem az autómra,hiába megyek csak egy héten kétszer öblítőér a lidlibe..

2014. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet h azért adja el a téligumit valaki mert eladta a kocsiját és nem adta hozzá a téligumit.

Vagy lehet hogy nagyobb felnit vett szélesebb gumival.

Külföldön más a szabály, ott hamarabb kell cserélni a gumit. Ami nálunk még jó, az náluk már rég nem.

2014. dec. 2. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Használtat soha nem vennék. A profilmélység még hagyján, azt le tudom ellenőrizni helyben, de hogy hány rejtett hibája van már a sok telibek*rt kátyútól (M.o.-n elterjedt jelenség) azt nem láthatom kívülről...

Barátom most vett használt téligumit, ami még "szörös" volt, de erősen balra húz vele a kocsi... futómű rendben azt is megnézette, majd visszarakta a nyárit, azzal nem húz...

2014. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!