Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lemezfelni VS alufelni, előny...

Lemezfelni VS alufelni, előny -hátrány?

Figyelt kérdés
Téli autózás alufelnivel nem gond?
2014. dec. 3. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondnak nem gond.

Alifelni előnye hogy vannak szép igényes modenr darabok és hogy könnyebbek mint a lemezfelnik.

Hátránya hogy hamarabb lelopják mint a lemezfelnit. Sokkal gyengébb tehát ha belemész egy gödörbe akkor könnyen sérülés következhet be rajta. Kavicsfelverődés is meg minden horzsolás patkázás rögtön látszik rajta. Sokkal drágább mulatság mint a lemezfelni. Télen semmi hátrányt vagy előnyt nem lejet tapasztalni.

2014. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alufelni előnye: szebben néz ki. Lemezfelnié : minden más és még könnyebb is mint a "könnyűfém felni".

Aminek értelme is van menetdinamikailag az a magnéziumötvözetű felni ,mert az tényleg könnyű is, de az meg nem olcsó.

2014. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alufelni lényege, hogy szép. Hogy télen problémát jelent, az hülyeség. Semmivel nem rosszabb, mint nyáron. Én télen-nyáron azzal járok, semmi baja nincs.
2014. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igaz ahogy a második írta, nem könnyebb az alufelni mint a lemez. Nekem az Alfa-n gyárilag alu van 245/40 R19-es gumival, most a téli is 245/50 R17 de ez lemezfelni, egyébként a lemez felni a gumival könnyebb mint az alu szett. Különbséget nem tapasztalok a felnik között, mármint vezetés szempontjából, nekem tök egyforma, viszont az aluval nyáron sokkal szebben néz ki, de ilyenkor télen jobb az ha lemez van rajta.
2015. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!