Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki elmondja, hogyan kell...

Valaki elmondja, hogyan kell motorral váltani és beindítani?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni motorozni de a váltásról fogalmam nincs. Eddig csak babettával mentem, de azért az mégiscsak más :D Beindítani ha berugós akkor úgy kell, hgoy miközben berugom húzom a gázt, vagy azt nem kell?

Valamint a váltás, azt tudom, h kuplung be, váltok a lábammal, lassan kiengedem és közben kissé húzom a gázt. Csak ez így olyan hosszú folyamatnak tűnik, az átlagos motorosnak ez gyorssabban megy nem? Menet közben ez nem bonyolult? Úgy értem figyelni a vezetésre, útra stb de még erre is, vagy ez egy idő után jön ösztönszerűen?


2014. dec. 7. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Beindítás:


Kulccsal ráadod a gyújtást


Önindítő- egy gomb, vagy billenő kapcsoló. Megnyomod és a motor beindul.


Berugó: egy kar amit kihajtasz, rárúgsz egy határozottat és a motor beindul.


Beindítás közben nem kell a gázt húzni, semmi pluszt nem kell csinálni közben.


Váltás: bal kézzel behúzod a kuplungot, és bal lábbal pöccintesz egyet a váltókaron lefelé, a többi sebességet felfelé pöccintéssel váltod. Vagyis:


6

5

4

3

2

N - üres

1


Amikor életemben először motoroztam, csak elméletben tudtam, hogy kell váltani, de senki nem volt aki elmagyarázza, vagy megmutassa, mégis ráültem és elsőre ment gond nélkül, hidd el pofon egyszerű az negész.

2014. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és menet közben, ha modnjuk 2-ből váltok 3-ba akkor is ugan úgy lassan a kuplung? meg visszafelé ha mondjuk 3-asban vagyok, de hírtelen állok meg, akkor lehet úgy, hogy megállok hármasba, kulplung be és visszarakosgatom üresbe ugye?
2014. dec. 7. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy minden motornál így van e de az enyémnél (Yamaha DT) menet közben hirtelen fel lehet engedni a kuplungot, kivéve 1ből 2be váltásnál. A kérdésed második fele pedig igen, megállhatsz úgyhogy ,egállsz kuplunggal aztán üresbe teszed.
2014. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!