Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Easytronic/szekvenciális...

Az Easytronic/szekvenciális váltó hogy működik?

Figyelt kérdés
A gyakorlatban értendően. Kuplungolni kell? Milyen fokozatok vannak a váltón?
2014. dec. 10. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell kuplungot használni, csak az irányt kiválasztani: D ha előre akarsz menni, R ha hátra, N az üres, P-t parkoláshoz használjuk.

Ugyanúgy növekvő pozitív egész számok jelzik a fokozatokat: 1-8-ig, bár van ahol csak 5, 6, vagy 7 előremeneti fokozat van. Kamionokban meg 8-nál is több.

A fokozatokat vagy a kormány mögötti fülekkel, vagy a fokozatválasztó kart a megfelelő állásba tolása után előre vagy hátra "pöcögtetve" kapcsolod. De szélsőséges esetben az elektronika belenyúl, és nem hagyja, hogy alacsony fordulatszámon erőlködjön a motor, vagy túlpörögjön.

2014. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szépen leírtad, csak én vagyok az értetlen... Szóval akkor az ilyen váltós autó nem teljes automata? Azt értem, hogy "beállítom" az irányt, de utána még kell valamit kapcsolgatni? Nagyon nem értek hozzá, csak kíváncsi vagyok! :)
2014. dec. 12. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell, csak lehet.

Ha simán D-be tolod, akkor nem kell semmit sem váltogatnod, teszi a dolgát magától. Csak van olyan állás IS, ahol te válthatsz, vagy fülekkel, vagy a fokozatválasztó karral.


Itt egy példa:

[link]


A kar alatt van a séma, hogy merre kell tolni. Ott van az alján a D, mellette egy M, szaggatott vonallal. Tehát hagyhatod simán D-ben, ekkor teljesen automatán vált. Vagy miután betoltad D-be, eltolhatod balra M-be, ekkor "manuálisan" váltasz, előrefelé billentve a kart lefelé váltasz, hátrafelé billentve meg felfelé.

2014. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!