Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 5W-40 olaj helyett 10W-40-e...

Ha 5W-40 olaj helyett 10W-40-es olajat teszek az autóba akkor lesz valami gond? Castrolra gondoltam. A kocsi motorja 1.9TDI. '98-as VW.

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, max ha eddig falta most nem fogja mert valamivel sűrűbb
2014. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja dupla olyan sűrű elvileg. De ha 5w való bele akkor nem biztos hogy jó ötlet belerakni egy sűrűbb olajat télnek szemben.. Jobban ledermed. De ha van benne 300-400 ezer km. És szét van kopva. Meg eszi is mint az állat. Akkor belerakhatod a 10w olajat. Ha semmi problemaja nincs az autonak akkor a gyárilag előírt kerüljön bele. Mert mondjuk az olajszivattyú is ahhoz van optimalizálva ani gyárilag elő van írva.
2014. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:

Csak a hidegindításban van szerepe, hidegen valamivel sűrűbb a 10w40-es, tehát kevésbé ken, de melegen ugyanolyan mindkettő.

Nem fog tönkremenni, de hidegindításnál picivel jobban fog kopni a motor, főleg télen.


Én vagy 0w40-et vagy pedig 5w30at tennék bele, a sajátomba 5w30 kerül a 10w40es előírás helyett. Emellett pedig érdemes visszafolyásgátlós olajszűrőt venni!


A tömítős dologra ne figyelj, az olaj szerepe a kenés és a hűtés, nem a tömítés.

2014. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam mert a W10-es -30 fokig jó,a W5 pedig -35 fokig.Magyarországon nincs ilyen hideg és a W10 megfelene ilyen felfogás mellett?(Ha ilyen szempontból nézzük.)Most 5W-40 van benne és nem eszi az olajat.Nem füstöl,stb.216ezer km van benne.
2014. dec. 11. 16:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben én nem váltanék sűrűbb olajra.

Ameddig nem eszi az olajat, addig maradj az eddigi olajnál.

2014. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha nem eszi akkor maradj a 5W -nél ha fogja enni akkor nyugodtan cseréld 10W -re az ég világon semmi baja nem lesz
2014. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=cL6uMHqSSJ4


Talán -22 nem lesz, ennyire nem látványos -10-ben, de szerintem a lényeget érted...

2014. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Azért gondoltam mert a W10-es -30 fokig jó,a W5 pedig -35 fokig.Magyarországon nincs ilyen hideg és a W10 megfelene ilyen felfogás mellett?"


A 10W olajnak sokkal nagyobb a kinematikai viszkozitása hidegben, mint az 5W-nek, már -5fokban is jelentős különbségek vannak. Menni fog mindkettővel, csak mivel az 5W folyósabb hidegben is az önindító sokkal könnyebben fogja tekerni a motort..

2014. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egy autó eszi az 5W olajat enni fogja a 10W-t is.

Mégpedig azért, mert az az olaj hideg állapotú viszkozitását mutatja. Melegoldali viszkozitás 40 tehát mondjuk 80 fokon szinte teljesen azonos a két olaj sűrűsége. Az olajfogyasztáson akkor lehet segíteni ha mondjuk a 10W-40 ről 10W-50 re váltasz.


De hogy a kérdésre is válaszoljak ha megfelelő teljesítményszintű az olaj akkor lehet, de pont télen én nem tenném. Nyáron azt mondom majdnem mindegy, de télen jobb a hideg motornak egy 5W olaj.

2014. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!