Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nagy földmunkagépeknél...

A nagy földmunkagépeknél milyen meghajtást alkalmaznak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl egy Cat D10N dózerre. Nem hinném hogy ekkora terhelést bármilyen áttételű váltó kibírna. Ilyeneknél esetleg dízel-elektromos, vagy esetleg hidraulikus meghajtás van?

2014. dec. 12. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Hidraulikus inkább. Elektromost pl mozdonyban találsz.
2014. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért ne bírna ki ekkora terhelést egy váltó? Egy 4 tengelyes nyergesvontató elcibál 250 tonnát sima 16 sebességes automata váltóval, akkor szerinted egy 80-90 tonnás dózer gondot okozna neki?
2014. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
49%

Az biztos ,hogy elvisz 250 tonnát 16 sebességes automata.

De a nyerges önsúlya kb 8-11 tonna.. Ez mind szép és jó csak az a bibi ,hogy a Cat önsúlya 80 tonna...

Meg akkora tengelykapcsoló kéne hozzá mint a fél dózer mert nem bírná a terhelést.

Vagy a tengelykapcsoló égne el vagy a váltó rudazat törne el.

A komolyabb gépeknél azért alkalmaznak magas nyomású hidraulikus rendszereket mert ezek tartósabbak mint egy automata sebességváltó.

Mellesleg ezek a Cat-ok mivel hidraulikus rendszerük van kb. 4-5X lehet erősebb mint egy nyerges..

Ami azt jelenti ,hogy elcibálna olyan 800-900 tonnát simán.

2014. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A motor lényegében csak egy hajtómotor a hidraulika pumpához.

Hidraulikus meghajtást alkalmaznak.

De pl. a D7E-nél pedig a motor csak generátor, elektromotor hajtja a rendszert.

2014. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De a nyerges önsúlya kb 8-11 tonna.. Ez mind szép és jó csak az a bibi ,hogy a Cat önsúlya 80 tonna... "

A fenti példában emlegetett vontatók picit nehezebbek, mint 11 tonna. Az miért lényeges, hogy mekkora az önsúly? Nem az össztömeg a lényeg?


Persze a hidrohajtás egyértelműen jobb ebben a munkakörben, csak példának akartam hozni, hogy a hagyományos hajtásláncnak is ki kell bírnia a dolgot.

2014. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek, én nem értek ezekhez a dolgokhoz, max olyan szinten hogy meg tudom állapítani egy autón vagy gépen hogy melyik alkatrész kb micsoda, azért is kérdeztem, csak érdekelnek ezek a dolgok, szeretem nézni őket :)
2014. dec. 13. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!