Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, használt autót...

Mit gondoltok, használt autót hitelre vásárolni mennyire jó megoldás?

Figyelt kérdés
Szeretnénk nagyon a párommal egy saját autót, eddig 300-at tudtunk félretenni rá, úgy gondoltuk, tavaszig még teszünk hozzá 3-400-at, aztán meg is vesszük. Most viszont találtunk egy nagyon-nagyon jó vételt, 30%-tól elhozható az autó, annyink simán megvan, de nem tudjuk, bele merjünk-e vágni. Annyira végül is nem sürgős, de sokkal kényelmesebb lenne, ráadásul, a jövedelmünk eléggé stabil, biztosan tudnánk fizetni a részleteket... Ti gyűjtenétek, és csak akkor vennétek meg, ha meglenne a teljes összeg, vagy bele mernétek egy ilyenbe vágni?
2014. dec. 15. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem attól függ mennyire jó tényleg az a vétel. Ha nem túl ritka kocsiban gondolkoztok akkor nem érdemes beleugrani. Akkora a forgalom a használtautó piacon, hogy bőven jönni fog megfelelő kocsi.


De ha karácsonyra akartok egy extra kiadást és "megéri" hitelt felvenni (én személy szerint akkor vennék csak fel ha muszáj, a sajátomat is úgy vettem)

Az önrészhez még számolj hozzá azért 200-250.000 Ft-ot az átíratásra, kötelező szervizre és egyéb előfordulható apróságokra, így is megvan az elegendő önrész?

2014. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából 6-700 ezer Ft-os autóra gondoltunk, és max. 150-et számoltunk az egyéb költségekre, de nyilván ezt külön kalkuláltuk... Skoda Fabia 1.4-ről van szó, eléggé unalmas és hétköznapi, de nekünk pont jó lesz. :)


Ez a karácsonyos szöveg nem tudom, hogy micsoda... meg hogy jön ide... De hogy megnyugtassalak, nem fogunk karácsonykor éhezni, mert ez a picike megtakarításunk a mindennapi megélhetésünktől teljesen független. Sőt már van fánk, díszeink, az ajándékok 3/4-e, szóval... :)

2014. dec. 15. 13:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Arra gondol a válaszoló, hogy ez amolyan karácsonyi ajándék lenne magatoknak. Nem tudom, mi bántót gondoltál.


Régi alaptétel, hogy akkor szabad hitelt felvenni, ha azt egyébként is meg tudnád venni. Csak hát a szükség, sokszor nagyobb úr a józan gondolkodásnál.

Ha nem sürgős, tavaszig én mindenképpen takarékoskodnék. Ingyen hitel szóba jöhetne, de szerintem autóra nincs ilyen. Igaz, nem lenne nagy a hitel mértéke, még ha esetleg kiesne egy fizetés, akkor sem vágna földhöz. De csak többe kerül a kocsi hitelre, mint kp.

Sajnos én 7 éve befürödtem a devizahitellel. 1.2 millióból lett 2.6 millió. De nekem akkor nem volt más lehetőségem.

2014. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Autóhitel mindig kockázatos. Ugyanis a fedezet általában maga az autó. És ha történik vele valami (elég ha egy részeg hülye nekimegy), akkor a bank mondhatja hogy megszűnt a fedezet és egybe kéri a teljes tartozást.
2014. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan ennél az autónál mennyi, de egy vezérlés, összes olaj, szűről, fékek, biztos nem áll meg 100.000ben. Én személy szerint többet számolnék. De ha meg úgy nézed, hogy 5 hónap múlva egyben kifizetném a kocsit akkor biztos nem venném meg most. Tavasszal egy összegben kifizetném. Még alkudni is jobban lehetne, ha ott a pénz a zsebben.


nem éhezésre gondoltam, de azért ilyenkor jobban megy a pénz. Fűtés, ruha, karácsony stb.

2014. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Második! Milyen kis jóindulatú vagy! Ez tök szuper, de nekem nem ez jött le az előző válaszolóról. :)

Nem tudom, milyen feltételek mellett lehet pontosan 30%-tól elhozni, de utána nézünk, aztán mérlegelünk... Köszi!

2014. dec. 15. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem jó megoldás se használt, se új autót venni hitelre.


Anyámék 6 éve vettek egy autót kb 750-ért. Nem volt túl jó a hitel, a kezelési költség lement belőle és így kaptak annyit hogy az autót megtudták venni. Fix törlesztő részlet volt, biztosítással(nem öröklődik így a hitel, stb). Havi 32-t fizettek kb és idén járt le a hitel, az autó meg most kb 300.000ft-ot ér. Fele annyi ideig kellett volna gyűjteni és már megvan bőven az autó ára és az utóbbi 3 évben tudtak volna gyűjteni, most meg le tudnák már cserélni az autót.


Én tanulva az ő hibájukból, inkább gyűjtöttem pénzt autóra. Egyedül fél milliót összegyűjtöttem csak a vételárra, plusz kb 100-150 az átíratásra meg a szervizre ha kell vmi vásárlás után. Már megvan az autó és a következő cél hogy legközelebb 1 millióért veszek autót.

Gondolj bele, elég költséges egy autó fenntartása, nemhogy még hitelt is fizetsz miatta. Ha nem úgy alakul az anyagi helyzeted akkor meg legfeljebb pár hónapig nem raksz félre pénzt, de a bank meg nem vár és kamatostól behajtja az ő részét.

2014. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Elgondolkodtató... Én mindenesetre nem látom ilyen borúsan a helyzetet, és ha tetszenek a feltételek, nem biztos, hogy ott hagyjuk. :)
2014. dec. 15. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Hitelre venni autót akárhogy is nézem, nem jó vétel. Amennyiben az autó nem munkaeszköz és így elkerülhetetlen a vásárlás, ez egy luxuscikk. Luxusra meg rizikót vállalni fölösleges. Nézzél szét használtautó oldalakon hány hitel által elnyelt autót árulnak. inkább várjatok, mindig van jó ajánlat.
2014. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kereskedők ajánlanak használt autókat hitelre, ami csábító, de ha utána számolsz már nem is...

Kereskedőnél amúgy ritkaság a valóban jó vétel, ő autó eladásól él, és ért is hozzá annyira, hogy elhitesse a vevővel, hogy nála lehet a legjobb üzleteket kötni... nagyon ritkán lehet, de a jellemző az, hogy a kereskedő jár jól, a "kedvezményes" hitel is többnyire nem más, mint a csábítás egyik eszköze.

Ritka eset, hogy a kereskedő által kitűnő állapotúnak hirdetett autóra ne kelljen költeni, motorikusan rendben lehet, de a futómű, fék felújításokkal sokszor bliccelnek még akkor is a friss vizsgával kínálják az autót.

Kivételek ritkán vannak, de azt csak egyéni elbírálás alapján egy képzett autószerelő tudja megmondani, hogy a kinézett autóra még a hitellel terhelten is érdemes lecsapni, nem csak a szokásos csábítással próbálnak rá vevőt fogni.

2014. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!