Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogositvány...

B kategóriás jogositvány megszerzése nehéz? Sokat kell rá tanulni?

Figyelt kérdés
és ott megtanitanak vezetni? Vagy gyakorolnom kell előtte valakivel?

2014. dec. 15. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel és felkészülsz rá, akkor nem nehéz, mert a KRESZ-re és az elsősegély vizsgára tanulni kell ez tény, de ha végigjárod a tanfolyamot és gyakorolsz otthon, akkor simán meg lehet csinálni.

A vezetés, az már egy másik dolog. Ahhoz azért ügyesség is kell. És aki abszolút soha semmilyen szinten nem vezetett autót, az a kötelező 30 órában nem fog megtanulni vezetni, ennél több kell. Tehát vagy hogy legyen valami halvány fogalma, némi tapasztalata a vezetésről, vagy plusz órákat kell vennie.

De azt viszont semmiképpen nem javasolják, hogy valakivel gyakorolgass, ugyanis számos dolog van, amit a hétköznapi életben, akinek már van jogsija, az úgy csinál, vizsgán viszont nem lehet úgy csinálni. És ezek a dolgok berögzülnek, rosszul rögzülnek be, ami meg nehézség a tanfolyam alatt. Tehát nem nagyon van értelme mással vezetni, max. ha előtte az alapvető vezetési dolgokat megtanulja az ember (pedálkiosztás, sebességváltás, hogy hogyan kell, elindulni, megállni) és majd valamikor megcsinálja a jogsit.

2014. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:
Én annak idején a kötelező óraszám mellett tanultam meg vezetni a nulláról és elsőre átmentem. Tehát szerintem tanuló- és oktatófüggő a dolog.
2014. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 petizacc ***** válasza:

Relatív kinek mi a nehéz.

Ott megtanítanak annyira vezetni, hogy a vizsgán átmenj, de azért ajánlatos az első néhány hónapban olyan mellett vezetni akiknek már van rutinja. Sokszor segíthet.

2014. dec. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:

Szerintem meg semmit nem segít, csak stresszel.

Úgy sem tud belenyúlni a vezetésbe (és ne is tegyen ilyet), mert nincs kormánya és pedálja. Ha meg gond van, akkor elvonja a figyelmet, ha belebeszél. Akkor is, ha okosat mond és jó szándékkal.


Én inkább egyedül mentem az első időkben. Igyekeztem nem csúcsforgalomban menni, persze.


Persze ez is személyiség-függő, simán el tudom képzelni, hogy valakinek biztonságot ad, ha mellette van valaki.

2014. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!