Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és 1 év múlva szeretném letenni a jogosítványt személygépkocsira. Nagyjából kezdem megismerni az autókat, hogyan is működnek. A kérdésem az lenne, hogyan tudnék felkészülni a vizsgákra magamtól előzetesen. . Pl. Apa vigyen ki vezetni? Vagy KRESZ-t tanuljak?

2014. júl. 21. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Kresz szabályok és a persze teszt. Ha meg megtanulod az autót irányítani az nem hátrány. Csak ne gondold hogy minden tudsz s persze az sem árt ha aki megtanít vezetni a helyes fogásokra tanít.
2014. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom hogy jó ötlet-e ha kivisznek vezetni, mert lehet rosszul rögződnek be a dolgok.

Tudod a valóságban nem teljesen úgy kell vezetni mint azt gyakorlati oktatáson tanítják.

Én is már teljesen máshogy vezetek mint oktatáson.

KRESZ-t meg előre azért tanulgathatod.

2014. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulgasd e kresz-t, és ha van rá lehetőség nyugodtan menjetek ki vezetni. Főleg a kupplung finom kezelését tanuld meg. Ha tudsz az autóval 1-2 centit előre-hátra mozogni, az már jó. Én 10 évesen azt gyakoroltam, hogy az udvarban az egyik kocsival centinként mozdulni előre, és a másik kocsi lökhárítóját megérinteni finoman. Nem mondom hoyg ezt csináld, de nyíugodtan mehet a gyakorlás, egyből kiderül mennyi érzéked van hozzá, és nem plusz pénzért vett órákon kell majd gyakorolnod, és hamarabb is mehetsz majd vizsgázni, ha már alapszinten megy az autó kezelése, mikor odekerülsz...
2014. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt hogy menjetek ki vezetni, azt nyilván úgy gondoltam, hogy elhagyatott út, mező, vagy forgalomtól elzárt terület, elsőnek lehetőleg olyan helyre ahol még az autóban sem tudsz kárt tenni...
2014. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hali.

Kreszt tanulgasd mindenféleképpen, jobbkéz-szabály, táblák ismerete.

Ezt a honlapot olvasgasd át, ha van időd én ebből tanultam: [link] Ezt mindenféleképpen tudnod kell, amikor elkezdesz majd forgalmi oktatásra járni, illetve vizsgánál is kell majd tudnod. (értelem szerűen az első 4 pontot/bekezdést) Indulás előtti teendők. Vezetésből, maximum a váltás részét ajánlom, és méghozzá azért, mert a tanítás oktató függő, és Édesapád kivinne téged vezetni (te ott értelemszerűen jól éreznéd magad, hogy vezetsz) viszont ő úgy tanítana meg, ahogyan Ő vezet. És amikor már forgalomba vezetsz jogosítvánnyal a kezedben, van egy - két szabályzat amit nem köteles betartani az ember. De értelemszerűen pozitívum, hogy egyszer kétszer vezetsz (legalább megismered a vezetés "kultúráját".)

Sok sikert a jogsihoz, és sok kitartást is.

Üdv.

Egy friss jogsis srác:D

2014. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2014. júl. 29. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!