Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy áll nálunk a japán autók...

Hogy áll nálunk a japán autók presztízse, "hierarchiája"?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy európai gyártók között általános, hogy a Mercedes, BMW, Audi hármast tartjuk a legmagasabb presztízsűnek, a japánok közül a Lexus mérhető hozzájuk. Érdekelne presztízsben milyen megítélése van nálunk a többi japán gyártónak: Toyota, Nissan, Honda, Mitsubishi stb...

2014. dec. 20. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Háát ez egy olyan dolog hogy az emberek fele német autó hívő, a másik felének a nagyrésze meg japán ató hívő.

Szerintem a japám autók ár/érték alapján sokkal jobbak a német autóknál.

És ez a luxus autóknál is igaz lehet szerintem, bár azokkal nem volt még dolgom.

De talán érdemes egy Fullos Lexust egy fullos mercivel összevetni ha van időd:)

A felszerelést teljesítményt nézd, aztán az árat.

Én látatlanban arra tippelnék hogy olcsóbb a nagyábból ugyan azt tudó lexus mint a mercédes,bmw, audi.

De ez csak tipp:-)

2014. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 schocko ***** válasza:
80%
...Toyota, Honda, Mazda a legtöbb kategóriában, de terepjáróknál Nissan és Mitsubishi is, sportautókban Nissan GTR...igazából sosem lehet tudni melyik gyártó gurít egy nagyot vagy szürkül egyet egy modellváltással...
2014. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Akinek esze van,Japánt vesz.
2014. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbb ember, aki japán autót vesz, az nem a presztízs, hanem a használati érték miatt teszi. Az értékvesztésük kisebb, mint az európai kocsiké.
2014. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Én pl noha most egy Focust hajtok, nagy Toyota-barát vagyok.
2014. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

Presztizsuk nincs, mert az a valodi presztizsautoknak van.


Viszont sokan biznak bennuk vakon is, pedig semmivel sem jobbak mint az EUs gyartok. A nemeteknel meg egyertelmuen gyengebbek, talan az Opel szintjet hozzak.

2014. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
opel szintjén....:D amikor a 450-ezres km futású taxi avensisen gyári futómű alkatrészek vannak.Amikor a vw konszernes autóknál 100 ezernél lengőkarokat cserélgethetünk.Amikor a BMW x5ösön 70 ezernél automata váltót kell cserélni,vagy amikor az x3ason elreped a kipufogócsonk.Tegnap Diagoztam két Opelt...Újabb Zafirát és újabb astrát.a japán autókat fikázzák a beltér miatt,kábé azon a szinten voltak mint a 2000-es corolla.Miért fontos amúgy a presztizs kérdés?Több lesz-e valaki azáltal hogy BMW-T vagy Toyotát hajt?Nem!Egy ember presztizse az elért eredmények alapján mérendő.Ha üzleti megközelítésből nézzük akkor az a kérdés,hogy az adott piacon mekkora szeletet tud szakítani magának.a fabia helyett biztosan Toyota lesz...majd.De ha találok egy kihagyhatatlan Zsiguli vételt,akkor a toyotát elnapolom....Nem az autó számít.Ja és még valami.....a japán azért értékállóbb mert megbízhatóbb.Fabiám 122 ezernél a futóműalkatrészek cseréjének 2. körét kezdi.Minőségi cuccokat kap.hogy értsétek a minőséget a kocsi csont széria,de Yokohama Paradán jár. Ate fékezi és Lemförderek irányítják,ami a Ralin beválik az utcán is jó.Toyotán még nem cseréltem gömbfejet vagy szilentet,csak akkor ha összetörték.
2014. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Nincs presztízsük mert nincs nagy múltuk mint a nagy európai gyártóknak és nem találnak ki új dolgokat csak másolják az európai gyártókat.Pl: Lexus egy-egy verziója egyértelműen egy Merci másolat. Legendás autóik sem nagyon voltak legalábbis nem sok. Márpedig a presztizshez ez kell.
2014. dec. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

"Amikor a BMW x5ösön 70 ezernél automata váltót kell cserélni,vagy amikor az x3ason elreped a kipufogócsonk."


Es?


Gondolod a japan autok sohasem romlanak el?


Ez egy baromsag.

2014. dec. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Nayal válasza:
68%

Utolsó előtti:

Mazda: Alapítva 1920. Híres szériák: RX széria, MX széria, számozott mazdák, B széria, CX széria stb.

Toyota: Alapítva: 1937.

A világ 2. legnagyobb autógyártója. Vajon miért? Ja: Lexus= Toyota :)

Nissan: Alapítva: 1930. Skyline mond valamit?

Bocs...

Japán autóból nem csak luxus meg felsőkategóriás van. Nem a presztízsre mennek, de ha presztízs kell Én egy RX7-8 egy GTR, vagy egy Lexus IS300 volánja mögül vigyorgok a BMW-s, Mercis kollégákra akik 2x-3x annyit költöttek egy ugyanolyan/rosszabb kocsira. Bocs.

2015. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!