Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hányas fordulaton szokás...

Hányas fordulaton szokás hajtani az autókat?

Figyelt kérdés

Gondolom ez minden autónál más. Viszont olvastam neten véleményeket bizonyos autóknál (Astra G és Golf 4), és azt írják, hogy sokat eszik az autó meg, elromlik ez meg az. Közbe megy ilyen 4-5000-es fordulaton hajtsák az autót.


Ilyen fordulatszámon fogyaszthat is, meg romolhatnak is el az alkatrészek.


Tehát akkor normális hajtással a legtöbbet fogyasztó autóból is kilehet hozni kis fogyasztást?


2014. dec. 20. 18:28
 1/9 anonim válasza:
olyan 3000 körül szoktam
2014. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha annak a köztudottan szerencsétlenül összerakott 1.6-os 4-es golf benzinmotornak azon a fordulaton leledzik az ereje akkor mégis milyen fordulaton gyorsuljon az ember?
2014. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 schocko ***** válasza:
Úgy 2000-3000 között szokás velük haladni...gyorsításkor magasabb fordulatszám van, de az sem árt a motornak...én dolgoztam olyan helyen, ahol tesztelték a motorokat, és ott egész nap járatták őket különböző fordulatszámokon, olykor egészen magas 6000-8000 fordulatszámon is, de azt is bírni kellett nekik...ha megfelelő a kenés, akkor nem számít a fordulatszám (a dízelek persze alacsonyabb fordulatokon forognak)...
2014. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1100-as fordulattal járok vele(kb 85km/h), 1500 körül váltok. Mercedes Actros.
2014. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

állandó sebbeségű haladásnál a lehető legalacsonyabb fordúlaton érdemes autózni, mert úgy kisebb a fogyasztás.

Ha kell a nyomaték, előzésnél, gyorsúlásnál akkor vissza kell váltani azt kész.

Ezért van a váltó:-)

Az hülyeség hogy 3-4000 furdulaton kell autózni.

Az üzemanyag pazarlás.

Minek a magas fordúlatszám meg a nyomaték ha mondjuk folyamatosan egy sebbeséggel mész?

Butaság

2014. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elő kell venni a kézikönyvet, abban le van írva, hogy egyes sebességtartományokhoz melyik fokozatba kell kapcsolni a váltót.
2014. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tény, hogy benzinest is hülyeség 3000 fölött hajtani, de az is hülyeség, hogy ettől menne tönkre bármi is a motorban. Évekig hajtottam egy régi benzines autómat nagyon magas fordulaton, soha nem volt baja, ma is tudok az autóról, még mindig megy. Persze a fogyasztás nagyon magas ilyenkor.


"Tehát akkor normális hajtással a legtöbbet fogyasztó autóból is kilehet hozni kis fogyasztást?"


Hát ez relativ, ha egy Swift enne országúton 10 liter benzint, akkor valószinüleg a tulaj felgyújatná inkább az autót, de ha egy 4.2-es benzines Audi A8-ból kihoz valaki 10 literes fogyasztást, az élete egyik legboldogabb pillanata, és legnagyobb sikere :))

2014. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 1500-tól 4500-ig használom a motort. 5ödikben 50-nél 1500 a fordulat, de innen nem gyorsítok, ha gyorsítani kell a visszaváltok. Országúton 90-100-nál 2800-3000 a fordulat, ezt nagyon szereti, innen még viszonylag intenzíven gyorsul 5ödikben is. Ha valami miatt gyorsan kell előzni akkor kiforgatom 4500-ig. Tovább nincs értelme mert egyre gyengül a motor már ilyenkor. Ja igen, ez ez 1.4-es 8 szelepes benzinmotor.
2014. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dirtboy ***** válasza:

nem az a a gond hogy tönkre menne a motor hanem hogy nem arányosan nő a fogyasztása.

a saját autódban kell megnézni hogy mégis mi az a tempó ahol haladsz is de jól is fogyaszt.

nálam is ez 3000-es fordulatnál van.

Miskolc felől mentem fel Pest mellé autópályán,3500as fordulattal,ahogy észre vettem úgy 7,3-7,5ot simán bekajált,vissza felé már 3000rest tartottam és a vegyes fogyasztásom végül 6,5re jött ki.

idén oda vissza 3000-es fordulat volt és 6liter alatt evett kicsivel.

3000-ren nekem 108km/h a tempó,3500on 120km/h és úgy 110 felett elégrendesen kezd hangosodni a szélzaj,tehát az aerodinamika akkora tempónál már felborul és vissza fogna.

egyszerűen nem ilyen tempóhoz lett tervezve az autó,nem pályázásra való.

szóval ilyenekre kell figyelni,ki kell tapasztalni a saját autódnál hogy mi még a jó és mi már a sok.

2014. dec. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!