Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW-ket miért nevezik...

A BMW-ket miért nevezik "bunkó mobil-nak"? Talán mert az ilyen autók minősítik a tulajokat? Jó nem mindegyik, hiszen pl. nem minden cigány bűnöző, de a jó 80-90 %-uk az.

Figyelt kérdés

Hiszen az ilyen típusú autóval közlekedők a közlekedési

kihágások legfőbb elkövetői, ők nem bírják elviselni, ha

valaki lassabban halad előttük, modortalanok, übermensch-nek

képzelik magukat.



2014. dec. 22. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Ez csak a régi szakadt fos bmwsekre vonatkozik akik megvesznek 15-20 éves autokat és rajnak képzelik magukat, mert bmwjük van, közbe meg került fél millába. Háromtizenhatí forever... Amúgy meg megis válaszoltad magadnak a kérdést, provokatívnak érzem.
2014. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Elég demagógnak érzem ezeket a kérdéseket, amiket nap mint nap feltesznek a BMW-sekről. Egy türhő paraszt egy opelban is az marad csupán az ő értékrendje valamiért a BMW felé húz. Szóval nem az autó teszi bunkóvá a használóját. Nagyon sok ellenpéldát ismerek, magam is ezek közé tartozom és hidd el a vadparaszt BMW-sekre én is köpködök, hisz nekik köszönhetjük ezeket a sztereotípiákat. De ez az dolog, amin változtatni nem tudunk, marad az elfogadás...
2014. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a BMW-re igaz, vannak még ilyen márkák, mint Merci,Audi,Suzuki(ők forma1 tulajoknak érzik magukat),Tunningolt Fiat-osok... De ott sem mindenkire csak van egy réteg.

Van olyan ismerősöm aki a Hondásokat és a Renault-sokokat is külön kezeli.

2014. dec. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Unatkoznak a GYIK-osok, meg a többiek, akik csak nagy ritkán ülnek autóban, akkor is csak utasként, és ilyeneket találnak ki, hogy a BMW, Mercit, Audit csak a kopaszok, barnák, maffiózók meg bunkók veszik, meg hogy a TDI-sek mind hülyék, és sorolhatnám... Aki kicsit is jártas az autók világában, az nem néz le egy márkát sem, és nincsenek előitéletei sem, jó esetben...
2014. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

:) papa kezdődik!

Népszerű terjeszteni még a 18 éves kis zöldségesmaffiózók között is, akik szerint ők attól lesznek a fehér 50cent + puffdaddy + xxxvindiesel, hogy a papa dízel bömösével (vagy a mami SUV-jával) arcoskodnak.

Egy nyomi bömi még nem csinált senkiből halálosztót... sem bunkó parasztot.

2014. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Csak azért szólnék hozzá, hogy a "bunkó-mobil", vagy "bunkó-fon" az nem autó volt a köznyelvben, hanem a mobiltelefonokra mondták a 90-es években. Aki nem akkor volt 4-5 éves, az emlékszik még rá. Kalandos időszak volt: néha az ember ha fél szemmel nézte csak a tévét, nem tudta, hogy egy krimi előzetesét adják, vagy már a hiradó megy.

Na akkoriban a gazdagabb, vagy annak látszó vállalkozóknak kötelező kelléke volt a bunkómobil. Meg a kis zacskó varta elem is.

Szép lassan lecsorgott a lakossági szintre és már mindenkinek van.


Amúgy az autósok nagy része nem bírja, ha tötymörögnek előttük. Felgyorsult a világ, mindenki mindenhová siet. Ezt meg kell szokni.

Eltűntek már a régi szoci autók az utakról, a 100-110 lóerős autók számítanak az átlagnak, a forgalom tempója jelentősen gyorsult.

Meglepődnél, milyen autók és sofőrjeik akarnak letolni, szinte leszorítani az utakon. Sokszor átlag családi autókkal, egyterűekkel családapa, családanya kinézetű egyének fordítanak majdnem keresztbe.


Hogy a BMW-seknek örömet okozzak, BMW-ben csak három alkalommal láttam cigányt (kopasz, kövér nagydarab típust), akkor is képeken és videófelvételen. Pedig a forgalomban látom milyen autóban kik ülnek.

De nekem aztán mindegy, ki mit gondol melyik autót vezetőkről.

2014. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Vérbeli BMW-s vagyok, egész pontosan 316i (igen, így írjuk, nem pedig "bélyemvés" és "háromtizenhati"...) és nem vagyok bunkó tudomásom szerint. Ugyan úgy köszönök mindenkinek, ugyan úgy elsőbbséget adok a gyalogosnak a zebránál, ugyan úgy segítem a közlekedő partnereket előrefelé, mint ameddig egy 80-as Audim volt...

Sajnos van egy réteg, akiknek az egyetlen B betűs jármű van, az pedig egy BKV bérlet. Látják a buszokról, vonatokról a BMW-seket, és irigyek lesznek. Elkezdenek terjeszteni sok hülyeséget, de mint tudjuk minden hazugság fele igaz.

Lényeg, ami lényeg, hogy igen, vannak bunkó BMW-sek, mint ahogy bunkó Suzukisok, és Hondások, mellesleg megsúgom neked, Opelosok is :)


Mióta én "bélyemvével" közlekedek (lassan fél éve) egy szabálysértésem se volt, és nem dudáltak rám egyszer sem.

EKÖZBEN a mögöttem-előttem haladó suzukisra, opelosra, sőt még Citroenes is volt, dudálni kellett, mert nem megfelelően közlekedett.

Ennyi a véleményem erről.

A Te kérdésed provokatív, mivel nem tudsz/akarsz BMW-t venni.


Köszönöm a figyelmet!

2014. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudjatok a helyesírási hibákért, 16 órás műszak után vagyok :D
2014. dec. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, be is rekeszteném a témát,

boldog karácsonyt mindenkinek!

2014. dec. 23. 17:05
 10/13 Joci84 ***** válasza:
100%

Szerintem csak azért lettek ezek a mondások, mert az emberek nagy része belehal, ha valakinek több van, mint neki, és nem azon gondolkodik, hogy neki, hogy lehetne több! És mivel az a szerintem téves hír járja, hogy sokba kerül a szervizelésük, ezért akinek nincs Bmw-je az abba a hitbe van, hogy aki vezeti az tele van pénzel és féltékenységből, ilyenek jönnek ki belőle! Csak egy példa, ha megy az utcán egy full fullos luxusautó (nem bmw), akkor a legtöbb ember azt mondja, "na a burzsúj köcsögnek honnan van erre pénze" Ez nem más csak irigység! Bár engem nem zavar, ha lebunkóznak, mert tudom, hogy mért teszi! Ezzel csak az ő szegénységi bizonyítványát ékesíti!

Ja és azt hozzá tenném, hogy a legtöbb közúti baleset a lassan hajtó hétvégi sofőrök miatt van! Szóval akkor ki a veszélyesebb? a főúton 120-130 al hajtó autós vagy a 80-al döcögős,aki mögött torlódó autósok, keresik a kis lyukakat, hogy előzhessenek!

2014. dec. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!