Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb lesz a motor teljesítmény...

Jobb lesz a motor teljesítménye, ha a 2 hengeres 1 kipufogódobos rendszerű motort, átépítem két dobosra?

Figyelt kérdés
2014. dec. 24. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Növekszik a teljes keresztmetszet, amit meg kell töltenie a kipufogógáznak, lassul az áramlás, nem lesz olyan huzata a kipufogásnak. Növekszik a tömeg is, ez a menetteljesítmények nem tesz jót. Ha a gyárban egydobos kipufogót terveztek a motorra, annál jobbat házilag nem tudsz építeni. Ha valami normális helyen készült sportkipufogóról van szó (vagy nem Miska bá' taknyolta gázcsőből meg poroltóból pálcás trafóval, szemre), akkor van rá esély, hogy valamely más tulajdonság árán növekszik a teljesítmény, de általában állítani kell a motoron. A minimum az, hogy nagyobb előgyújtás kell, de van, hogy másra is szükség lesz, hogy két dobon át is egészségesen lélegezzen a motor.
2014. dec. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a két gyári leömlő maradjon meg, és a dobok ne legyenek se túl fojtva, se túl huzatosta hagyva. fojtva melegszik, másik estben a kipuszelepet edzi.
2014. dec. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lemaradt egy fontos információ: 2 vagy 4 ütemű az a motor?
2014. dec. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom 4 ütemű, mert 2 üteműnél én még nem láttam 2 az 1-be rendszert gyárilag, mert ugye a rezonanciának működnie kell.
2014. dec. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4 ütem. kawa er5, és suzuki sv650
2014. dec. 25. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:
legyen ugyan olyan átmérője a dobban a perforált csőnek, meg az összekötőcsőnek, mint a leömlő. meg a lambdaszonda maradjon a helyén.
2014. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Gondolom 4 ütemű, mert 2 üteműnél én még nem láttam 2 az 1-be rendszert gyárilag"


Én igen, sőt 3 egyben rendszer is van: Trabant 601, és Wartburg 353W. Szó se volt motorkerékpárról a kérdésben.

:D

2014. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szó se volt motorkerékpárról a kérdésben."


Ez igaz, de valahogy rajtad kívül mindenki azt hámozta ki a kérdésből hogy motorkerkpárról van szó. Egyébként meg hagyjuk azokat az ósdi technikákat hogy Trabant, meg Wartburg, mert ott az a kipufogó lényege az hogy ne össze-vissza füstöljön a motor, hanem csak hátul. A teljesítménybe semmi beleszólásuk nincsen, ott rezonanciáról szó sincsen.

2014. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó lesz a motorteljesítménye ha átépíted...Gondolom az gyújtás térképet is átírod az új rendszerre, mert az úgy egészséges.

Aszonta' egyszer egy Igor Akrapovic nevű emberke, hogy a kipufogó rendszer "jósága" egy dologtól függ : a véletlentől.

Bizonyára igaza van, ám amikor én Ljubljanában jártam náluk akkor azért nem bízták a véletlenre: nagyon komoly szimulációs laborjuk és informatikai hátterük van, mindenféle Kármán Tódoros áramlástani modellezési cuccmóval.

Namármost mielőtt hozzáfogsz azért rakd a gépet egy dyno-ra ( nem az őslényre ) és készíts róla görbéket, majd utána az átalakítás után ismét, hogy lásd a különbséget.

A gyújtás térképes rész pedig komolyabb mint gondoltád, a neves gyártók versenyrendszerei ( komplett rendszer ) ajánlást tesznek a gyújtástérképre,vannak olyan elvetemültek akik még típusra lebontva olyan cuccot adnak amit megetethetsz egy PowerCommander-rel is akár.

2014. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocs, ez kimaradt: egyébként max tisztelet ha megpróbálkozol vele - mármint az átépítéssel. Nem irónia, komolyan gondolom.
2014. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!