Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hatalmas kalamajka, mit tehetek?

Hatalmas kalamajka, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A történet úgy indult, hogy jött egy autó a családba, az eladó úgy kínálta mivel magas az átiratási költség hogy ráérek később átiratni addig kapok kölcsön adási szerződést, a gond úgy kezdődött hogy a forgalmib szereplő tulaj nem ő volt, az eredeti talajjal kötött adásvételi szerződéssel érkezett az úriember ami az ő nevére voltkiállítva, ezt nekem adta és írt ő saját adataival nekem egy adasvetelit. Lehet ilyet egyáltalán?A saját adasvetelimet úgy írtuk hogy egyvtanuval lett csak letanuzva hogy ne lehessen leadni az okmanyi irodába,mivel hogy ha aktuális lesz az átiratás írunk akkori dátummal ujjat, csak azért csináltunk a megvetelkor hogy mégis azért legyen valami papirom, eltelt egy kis idő és világossá vált hogy ez az autó nagy atveres, a kuplung rendszer kuka,amiről ő nem tájékoztatott,közbe osszeneztem a tulaj aláírását az adasvetelit,és a kolcsanadasin és nem igazán hasonlítanak,az autót megvennek most tőlem, de!uzentem az uriembernek, hogy adjon nekem adasvetelit az eredeti forgalmiban szereplő tulajtol mivel ő úgy állította hogy a kettőjük adasvetelie nincs leadva,számomra világossá vált már hogy ezzel valaki nagyon meg fogja szívni,na de most az úr azt állítja h le lett adva adásvételi,na már most ha az ő adasveteliuk le van adva,akkor az ő nevén pörög a dolog mivel hogy az enyémet nem adhatta le mert akkor ott magán okiratot kellett hogy hamisitson, én arra gondoltam hogy felkeresem az eredeti tulajt es vele próbálok egyezkedni, de nemtudom mit tegyek,jelentsem fel?vagy mi ilyenkor a teendő? Én igy eladni nem tudom,én nem fogok adasvetelit hamisítgatni...

2014. dec. 26. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

"én nem fogok adasvetelit hamisítgatni..."


Már rég megtetted, apám. Már rég megtetted.

2014. dec. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Vegyél autót készpénzért, hitelért, olyan embertől, aki TULAJDONOS. Vagy legalább igazolni tudja az autó eredetét.
2014. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na és mivel,hamisítottam?azzal hogy egy tanú van rajta?
2014. dec. 26. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

csak úgy tudod eladni, ha előtte a nevedre iratod. nem is értem, hogy akinek ennyire nincs pénze az minek vesz autót... máskülönben, hogy a kocsi milyen sz.r az a te problémád nem a kereskedőé. harmadszor, te a régi tulajjal nem tudsz egyezkedni, mivel a kereskedő mikor megvette tőle a kocsit, írtak adás-vételit, amivel ő már szépen bement azóta az ocsmányirodába és a biztosítójához, ergó már rég nincs a nevén a kocsi!


összegezve: hüje vagy, megszívtad, most meg eheted amit kifőztél. slussz!

2014. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Felejtsd ez ezt a sok rizsát az adásvételik körül. Azt kell megnézni hogy most kinek a neve van a forgalmiban és a törzskönyvben mint tulajdonos. Az írhat csak és kizárólag adásvételit bárkivel. Gondolom ő megírta valakivel, de az a valaki nem íratta a saját nevére az autót. Ha pénzt fizettél azért az autóért akkor arról majdhogynem le is mondhatsz, esetleg verőlegényeket bérelsz fel hogy vissza tudd szerezni. Ugyanis aki neked az autót átadta annak semmi jogalapja nem volt/nincs pénzt kérni az autóért, mivel ő nem bejegyzett tulajdonosa az autónak. Ugyanígy te sem adhatod el az autót. Ha valaki feljelentést tesz ebben az ügyben akkor a rendőrség lefoglalja az autót, és nem érdekli őket hogy ki fizetett érte meg mennyit.
2014. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
ez olyan bonyolult hogy lefogadom te sem értetted mikor az eladótól megvetted.ő monda hogy hogyan kell csinálni te meg bólogattál hozzá.persze hogy nem tudod eladni hisz nincs is a neveden.jelentsd fel az illetőt,mást nem tehetsz.szerencséd hogy az egytanús adásvételid megvan,legalább ez bizonyítja hogy megvetted a kocsit és hogy perkáltál érte.
2014. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na végre, köszönöm!
2014. dec. 26. 12:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egy tamús adásvételivel - főleg ha az aláírások nem egyeznek meg a korábbi adásvételin szereplővel - kitörölheti.
2014. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

",számomra világossá vált már hogy ezzel valaki nagyon meg fogja szívni,"

Úgy, ahogy mondod. Én azt is tudom, ki lesz az!

2014. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A történetben egyszer sincs említve a TÖRZSKÖNYV!

Törzskönyv nélkül az autót nem írják át az okmányirodában.

A forgalmi engedély nem feltétlenül a tulajdonos nevére van kiállítva, lehet azon csak az (egykori) üzembentartó neve olvasható, a jármű törzskönyv az autó "személi igazolványa".


A jármű törzskönyv egy plexi kártya, a jármű fontos adataival, és az a valódi tulajdonos nevére van kiállítva.

(amíg az autón hitel van, a törzskönyv a hitelező banknál van, eladhatatlan - mert törzskönyv nélkül nem lehet autót eladni)

A kérdés tehát: nálad van-e az autó törzskönyve?

Az adásvételi körüli cirkusz helyre hozható, ha az autó törzskönyvét megkaptátok, törzskönyv nélkül nem fogják átírni, hiába egyeznek az adatok a forgalmin és az adásvételin.

Pontosabban, törzskönyv nélkül egyetlen esetben írhatják át az autót a nevedre: ha az adásvételi hibátlan, és az valódi tulajdonos az eladó, aki bemegy az okmányirodába, s lejelenti, hogy az autó már nem az ő tulajdonát képezi, az adásvételin szereplő névre írják azt át ( s jössz te az adásvételivel, eredetvizsgával, forgalmival) - ez nem egyszerű menet, inkább a törzskönyvhöz kell(ene) ragaszkodni.

Eladni meg se próbáld, ez az autó egyenlőre nem a tied, sőt azt sem lehet tudni, hogy valójában ki a tulajdonosa.

Ebből még rendőrségi ügy is lehet, ha nagyon rövid idő alatt nem rendezi az eladó a helyzetet.

2014. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!