Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen színű ledes izzókat...

Milyen színű ledes izzókat vegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Extra fényerejű ledes izzókat akarok venni hátra. P21W, P21/5W illetve R5 wattosokat.Meghagyom hátul a gyári lámpaburát, ami színes. Ez esetben elég, ha fehér színű izzókat veszek? Mert ugye a búra a helyzetjelző, féklámpajelző, illetve a ködlámpajelző résznél piros. Csak úgy gondolom, hogy mivel extra fényű a ledes izzó, így a búra nem fogja eléggé pirosra átváltoztatni a fehér fényt. Vegyek inkább piros színű izzókat? Remélem érthető a kérdés.

2014. dec. 26. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A fehér led színképében a piros tartomány épp nem túl sok. A nep piros tartományt úgyis elnyeli a búra, felesleges a kék, zöld komponensek előállítására energiát fordítani. Egy kisebb telejsítményű piros LED-es fényforrással sokkal jobb eredményt fogsz elérni.
2014. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Foncsoros a lámpád?Gondolom az.Akkor hagyd meg a sima izzót.Én is kicseréltem hátul,nem volt hatékony,műszakin kivetették,még a rendszámtábla világításból is,és nekem az elektromos rendszert is megzavarta.A ledes izzókhoz,hozzá való lámpatest kell,kiokosítottak engem is.
2015. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor hagyjam az egészet a fenébe? Azért nem akarok egyébként ledes lámpatestet venni, mert ami kapható az én autómhoz, az egyáltalán nem tetszik. Ráadásul csak a helyzetjelző, illetve a féklámpa ledes benne, de ezek is csak két kis kör formájában vannak jelen. Ezért gondoltam, hogy meghagyom a búrát, és veszek bele ledes izzókat, de így akkor már elbizonytalanodtam. Az a baj, hogy valaki ezt mondja, valaki azt. Nehéz eldöntenem. A műszaki vizsgával nem lenne gond, csak jó helyre kell vinni.:)
2015. jan. 1. 21:16
 4/5 anonim válasza:
Én is azt hittem h nem lesz gond a műszakival,de még a fóliát is leszedették,vagy utaznom kellett volna 600km-t h átmenjen a vizsgán.De visszatérve a ledre,mondom,nem lesz hatékony mert a led csak előre világít,és éjjel is csak egy piros pöttyöt fogsz látni,mert a foncsor nem tükrözi.Mondom,kipróbáltam.De ahogy gondolod,próbáld ki,nem egy nagy összeg egy led izzó,és ha olyan kocsid van,nem is tart sokáig kicserélni.Gondolom fiatal vagy(nem rossz indulatból mondom,de ha nem akkor bocs),tuningold csak a kocsit.Én is azt csináltam amíg meg nem untam. :)
2015. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.
2015. jan. 2. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!