Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto dísztárcsát hogy...

Fiat Punto dísztárcsát hogy kell levenni felniről?

Figyelt kérdés
Középen van egy embléma, amögött van csavar? Széleken nem tartja semmi, csak a rendes csavarok vannak benne embléma körül de nem hiszem hogy az egész kereket le kéne vennem.
2014. dec. 26. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Vagy lerántod vagy a kerék csavarok tartják.
2014. dec. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Dísztárcsát nem fogják a csavarok. Megfogod a dísztárcsát olyan közel a széléhez amennyire lehet, benyúlva a küllők közé mindkkét kézzel. A kezeid úgy helyezkedjenek el hogy rajta legyenek azokon a képzeletbeli vonalakon amik a kerék középpontjából idulnak és kb merőlegesek egymásra. Tehát pl mintha az órát 10 és 1 óránál vagy 11 és 2 óránál fognád meg. Na ha ez megvan akkor megrántod a tárcsát egy hatátozott mozdulattal. Ha jól csináltad akkor lent van és nem tört el. Csak vigyázz a kezedre mert a bőrt nagyon könnyen leszedheti, jobb ha kesztyűben csinálod.
2014. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Fiat-nál jellemzően a kerékcsavarok szokták tartani.
2014. dec. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell az egész kereket levenned, mert csak két kerékcsavar szokta tartani a dísztárcsát.
2014. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!

A dísztárcsa látszólag négy csavarra van felfogatva, ugyanúgy mint ahogy a kerék az autóhoz. Lyuk minden van a dísztárcsán. Ezért is kérdeztem, gyanús hogy dísztárcsán keresztül szedem ki a csavart. Ha pattintós lenne akkor nem értem miért kell először csavart eltávolítani. Mellékelek egy képet, így néz ki :


[link]

2014. dec. 26. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt 2 kerékcsavar tartja.
2014. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tévedtem, ezt 3 csavar tartja. Ha jobban megnézed a képet, akkor az egyik lyuk nagyobb a többinél, egy csavarral felfogatod a kereket, és utána felteszed a dísztárcsát, majd a többi 3 csavart. Leszerelés fordított sorrendben.

A Skodákon volt két csavaros...

2014. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor emeltethetem mindegyik kereket mikor veszem le a dísztárcsát. Gondoltam én hogy ezeket csavar fogja.

Köszi!

2014. dec. 27. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell megemelni a kereket, az egy csavar és a középpont megfogja, nem fog leesni a kerékről.
2014. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ha szerelem le a dísztárcsát és kiveszek három csavart akkor az egy csavar fogja tartani addig az egész kereket?

A tárcsákat lefújom addig mindegyik csavart vissza is helyezem. A súly miatt kérdezem...

2014. dec. 27. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!