Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a fogyasztás normális így...

Ez a fogyasztás normális így télen?

Figyelt kérdés

Van egy SUZUKI Swift (2000) 1.3-as GL autónk. 85.000 km van benne, és nem átfordult az óra, mert újonnan vettük. Ennyit raktunk bele.


Ünnepek előtt voltam tankolni. Tudni kell, hogy az előző tankolás óta nem ment ki a városból az autó, még a szomszéd faluba se. Csak bevásárlás, munkába vittem meg hoztam anyut. Fűtöttünk is vele, mert hideg volt.

Mégis max olyan 7-8 literes fogyasztásra számítottam, mert nyáron hosszú úton kihoztunk már belőle 4.5 l-es átlagot is.


Most viszont 10.18 l volt az átlag, ahogy kiszámoltam. Nem tudtam mire vélni, mióta megvan, nem evett ennyit. :O


Szerintetek?


26/F



2014. dec. 27. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

1: hideg van

2: rövid távok

3: lehet hogy sok cuccot vittél (bevásárlás)

4: lehet h olyan kicsi adattal számoltál ami csalt valamennyit, Na meg az hogy hogy számoltal (kattant a kút? meg ilyenek...

2014. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. RÖvid táv + hideg = gyakorlatilag sosem lesz üzemmeleg a motor.
2014. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez normális fogyasztás, lehet nem mérted még igy soha, hogy ki sem mentél a faluból, és ezért nem jött ki soha ekkora fogyasztás.
2014. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rövid utaknál miért csodálozol?
2014. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

a suzi is autómata szivatós,

-hidegben már indításkor plusz benyát tol be ,és addig tolja a megnövelt benzinmennyiséget be,amíg a motor az 50 fokot el nem éri,

-ott a faluban a rövid távok miatt talán sosem éri el a motor azt a hőfokot,hogy visszahúzza magát a szivató,így elképzelhető,hogy folyamatosan megy be a plusz anyag,

2014. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző válasz felejtős. Tartalmának semmi köze sincs a valósághoz.

Automata szivató utoljára a karburátoros autókban volt, és az automata szivató a vízhőmérséklet függvényében nyitott a fojtószelepen egy kicsit (legyen alapjárat), és dúsította a keveréket. De szívesen állok elébe, hogy az illető megmutathassa a Suzukimon, hogy hol van az a szivató, ami visszahúzza magát.


Nincs szivató. A Suzi ráadásul fűtött lambd-szondás, indítás után igen hamar használható értékeket produkál, a motorelektronika pedig ez alapján, a vízhő-jeladó, és a légtömegmérő jele alapján adja minden egyes hengernek a tökéletes égéshez szükséges benzinmennyiséget. Csak az injektorok nyitási ideje változik, szó sincs semmiféle szivatóról.

2014. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

városban nagyon kevés autó éri be 6-7 L-el.

Ennyi

2014. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valid, az én kis benzines autóm is hidegben 1-másfél literrel többet fogyaszt és városban kifejezetten sokat, míg nyáron alig eszik...
2014. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1995-ös, 1.0-ás Swiftem van, én is csodálkoztam hogy városban hogy fogyaszthat 10 litert. És simán megeszi. Sajnos hosszú utakra nem megyek vele (arra ott az 1.3 16V a maga 84 lovával, de az fateré).

Ez van. Maximum a vezetési szokásaidon tudsz változtatni (több motorfék, kevesebb állóra fékezés, stb). Most én is ezen vagyok (egy éves jogsim van, van időm belejönni), hátha lemegy a fogyasztás.

A rövid utak miatt pedig természetes hogy nő a fogyasztás (nekem is van hogy alig van ideje bemelegedni a motornak, addig hidegen fut, ez se tesz jót neki). És még nincs -20 fok se, hogy ennyire brutál legyen a helyzet. Nyáron viszont simán elmegyek 6 liter alatt vele (90% városban).

2014. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!