Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 405 1.9Td-be használt...

Peugeot 405 1.9Td-be használt étolaj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 1.9Td-m. Szeretném használt étolajjal tankolni... Van valakinek tapasztalata ilyennel? Tönkre teszi a motort, ha 50-50%-ban használom gázolajjal? Milyen időben lehet használni? Hidegben is elmegy vagy inkább csak melegebb időben?

Válaszokat előre is köszönöm. Leginkább olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi akik már régebb óta használják étolajjal az autójukat...



2014. dec. 27. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, hosszú távon tönkreteszi, nem csak ezt a motort, hanem az összeset. Nem lehet házi körülmények között úgy megszűrni, hogy használható legyen benne. A Bosch adagolós verzióba egy kicsit lehet keverni, de a Lukas adagolóval ellátottakba egyáltalán nem.
2014. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

-így 0 fok alatt,mínuszokban már nem szoktunk belerakni,de + 10-től fölfelé ,felesben simán átmegy a gázolajszűrőn,

és semmit nem érezni,se szagban,se teljesítményben,

-mi a trakinkba nyáron,ha már jár a motor,akkor napközben tisztán is beleönthetjük az étet,elpöfög vele,

2014. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne télen kezdj vele kísérletezni. 50-50 arányban nyugodtan lehet bele. Az üzemanyag szűrőt cseréld ki egy újra, meg ha étolajjal jársz majd, akkor úgy 5000 kilométerenként. Az étolajat hagyd egy nagy kupában, hogy a kosz, meg az a fehéres, zsíros trutymó leülepedjen és ezután töltsd át egy másik kupába, úgy, hogy a gané nagyrésze benne maradjon az előző kupában. Ezután szűrd át hidegen valamilyen finom szűrőn. Például amit a tényezők használnak. Ezután mehet bele a gépbe.
2014. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én azt hallottam , hogy az étolajnak nem olyna jó a kenése és tönkreteszi az adagolót. Utána kellene nézni, hogy ez igaz-e? Én tisztát használtam de aztán megette az adagoló szimeringemet és utána már nem volt kedvem kísérletezni. (Bosch köradagoló) Továbbá ha mondjuk palacsintát sütöttek az étolajban akkor bizonyos mennyiségű cukor tartalom is belekerülhet az olajba feloldva ami tönkrevághatja a motor belsejét, úgyhogy erre is figyelni kell! Vagy nem? Melegben Viszont disznózsírral szintén képes működni!:)
2014. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dörmögő ***** válasza:
Én is inkább a tiszta étolajat mondanám. Az esetleges cukortartalmon kívül gyakran só van a használt étolajban, és azt a fémek nem nagyon csipázzák.
2014. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Használtat ne tegyél bele. A sót nem lehet belőle kiszedni, az meg gondolhatod hogy mennyire hasznos az adagolónak. Vegyél inkább frisset, az van már 300 alatt is, de ne most télen, most használj 100% téli gázolajat.
2014. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!