Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemenyetek az Audiról?

Vélemenyetek az Audiról?

Figyelt kérdés
Audi fan vagyok, es halottam már egy ket dolgot róla, például, hogy mechanikailag nem túl jó, újabb audikat nem érdemes venni, az alkatrészek drágák, vagy nem is beszerezhetők.. Ezek mennyire igazak?

2014. dec. 28. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ melyiket veszed mert nem mindegy, hogy egy régi Audi 80-ast veszel, vagy pedig egy zsír új RS7-et.
2014. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Első amikor az a régi 80-as még menni fog addigra már az az új RS7 sehol sem lesz. :D Bár érthető volt mire gondoltál. Kérdező elég hülye kérdés, nem mind1 milyet, honnan, stb.
2014. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mondjuk egy 95-ös a4 :D
2014. dec. 28. 00:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igazából az alkatrész beszerzéséről, és az árára gondoltam, nyilván evidens melyiknél milyen az arány. :D

Nem volt még RS7-em, de ha rendesen karban van tartva akkor biztos sokáig elmegy.

2014. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát egy 95-ös a4-es az nem egy RS7-es. :D Hát ha karba van tartva akkor sem hinném, hogy elmegy 300 ezer km-t mint a 80-as audik 3/4. :D
2014. dec. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Ahoy!Nekem egy 1994es Audi 80 B4 TDi-m van.Nagyon de nagyon jó autó! 1.nem rohad szó szerint sehol!2.450.000km van benne motorja mint a Doxa!Nagyon megvigyázott kis autó!3.Mindene működik,az úton szépen jön megy.Semmi baja, újj kocsikat simán agyon gyalázza mindenben!Összerakottsági minősége magas mert prémium kategóriás kocsiról van szó!Ilyen Opelokkal,meg Fiatokkal,Rönókkal nem összekeverendő!Ezekből most is simán 6-700ezer Ft ami jó!Mondjatok még egy 20éves autót ami ilyen árban és állapotban vannak mint az Audik.Mercik,Bmwk szétrohadtak plusz sok hiba-hiba hátán!Audi 80 Td,TDi/vagy Audi A6 C4 1.9 vagy az 5hengeres 2.5tdi!Örök élet meg egy kicsi!
2014. dec. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A leginkább én is az Audi rozsdaállóságát emelném ki. Tartósabb még a Volvóknál is, pedig rozsdás S60-at se nagyon láttam még a legrégebbiek között sem. A legtöbb 2000 után gyártott autó már galvanizált karosszériás, de azokon 11 éves koruk után megjelenik a rozsda.

Lehet nyújtani garázsban tárolással, télen a sós latyakba nem használva. A sós latyak a legnagyobb ellensége a karosszériának. Az alvézvédőszereknél nem hiába adják meg, hogy hány óra hosszát képesek tartani magukat a sós vízben való áztatás közben. Az Audik védelme mintha nagyon jól bírná a sós közeget is.

Nincs bajom a BMW-vel és a Mercedessel sem, de az igaz, hogy ők nem kapkodták el, hogy jó védelmet csináljanak. Csak ezért választanám én is az Audit, ha amúgy két hasonló állapotú, korú, árú autót ajánlanának megvételre.

2014. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is Audi fan vagyok, pedig eleinte BMW-im, majd Mercim is volt, de most Audim van, eddig a legjobb.

A régi Audi A4-esek már bizonyitottak, én inkább az újakhoz szólnék hozzá: tény hogy vannak kisebb-nagyobb gondok az elektronikával például, de minden autónál, a Mercinél is előfordulnak ilyenek. Mechanikailag is jók, nemrég láttam egy 2010-es A6-ost, 420 ezer kilóméterrel, majdnem olyan mint új korában, csak turbócsere volt nála.

2014. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6-os leírnád megint, hogy hány km van az autódban? Szerintem valamit elírtál. :D Utolsó igen, de az a turbó csere volt vagy 250 ezer alsó hangon. Én csak hallottak alapján tudok dolgozni. Egyik ismerősömnek volt egy A4 1.9 tdi avantja és elég gyorsan megvált tőle. Hangoztatták, hogy a turbóval volt gondja...Ha már dízel akkor a jó öreg dízelek, azok kimennek a világból már fiatal autóban már nem találsz olyan motorokat.
2014. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

9-es, igazad van, nekem is pont 250 ezerbe került a turbós történet, csakhogy egy 2007-es 3.0 TDI A6-ról van szó, 240 lóerővel, ekkora erőt bizony meg kell fizetni, és a többi márka is csinál ilyeneket. De volt 1.9 TDI-m nekem is ezelőtt, azt bármelyik átlagember fenn birja tartani, hacsak nem valami 600 ezer kilóméteres példányt fogsz ki.

2014. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!